מלצר ובן שבת. צילום: פלאש 90

דיווח: ראש המל"ל הכין את מלצר לאפשרות שהבחירות יידחו עקב מלחמה

ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נפגש לאחר הירי מעזה לאשדוד ולאשקלון בשבוע שעבר עם יו"ר ועדת הבחירות. בן שבת עדכן את מלצר בפגישה כי ישראל מתכוננת לצאת למבצע צבאי וכי על מלצר להיערך לאפשרות של עיכוב הבחירות

ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן-שבת, נפגש ביום רביעי האחרון עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, על מנת להכין אותו לאפשרות של דחיית הבחירות בשל מבצע צבאי – כך דווח בעיתון 'הארץ'. לפי מקורות המעורים בנושא, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הוא שביקש מראש המל"ל לעדכן את מלצר באפשרות של פעולה עקב המצב הביטחוני.

הבוקר כזכור דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש להוציא לפועל פעולה צבאית חריגה בשבוע שעבר – ונבלם. לפי הדיווח, נתניהו ביקש לצאת לפעולה צבאית בעזה ביום שלישי בלילה, לאחר שיגור הרקטות לאשדוד באירוע בו נכח ראש הממשלה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דרש מנתניהו לקיים דיון בקבינט לאישור המהלך.

הדיון הדרמטי שהתקיים בקריה בתל אביב ביום שלישי בלילה לפני כשבוע, שעות לאחר ירי הרקטות בשבוע שעבר על עבר אשדוד ואשקלון בזמן נאום ראש הממשלה באשדוד שנאלץ להתפנות בבושת פנים למרחב המוגן, הובילה בסופו של דבר לתקיפה מעט נרחבת יותר מהפצצות אחרות בתקופה האחרונה, אך לא באופן משמעותי.

כזכור, באותו ערב הפיצה לשכת ראש הממשלה תמונה מהתייעצות הביטחונית עם ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב, בה נראים עם ראש הממשלה, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש שב"כ נדב ארגמן, ראש המוסד יוסי כהן, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת, ראש אמ"ן אלוף תמיר היימן ומזכירו הצבאי של נתניהו, תת-אלוף אבי בלוט.

על פי הדיווח הבוקר של עמוס הראל, התגובה הישראלית המינורית קשורה בהסתייגויות של חלק מבכירי מערכת הביטחון מאופי הפעולה. אולם מרכיב חשוב בהחלטה נובע מעמדתו של היועץ המשפטי מנדלבליט שלא נכח בדיון, אך היה שותף להתייעצויות הטלפוניות שנמשכו גם ביום רביעי.

כעת, מהדיווח של חיים לוינסון עולה שהדיונים לקראת תקיפה משמעותית בעזה היו כה רציניים ומשמעותיים, עד שבמהלכם ביקש ראש המל"ל מיו"ר ועדת הבחירות המרכזית להגיע לפגישה. בפגישה אמר בן שבת כי ישראל מתכוונת לצאת למבצע צבאי שעלול להביא לדחיית הבחירות, וביקש ממלצר להיערך לכך.

 

נתניהו: ייתכן שישראל תצא למבצע צבאי עוד לפני הבחירות

2 תגובות

שלא יצליחו

מי זה נחמן שמואל?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *