בכלי תקשורת בעיראק ובסוריה דווחו על תקיפה של מטוסי קרב סמוך לעיר אל-קאים שבצפון מערב עיראק. לפי הדיווחים, התקיפות כוונו נגד מיליציות שיעיות באזור. זאת, לאחר שבשבוע שעבר דווח כי הותקף בסיס איראני באזור

כלי טיס בלתי מזוהים תקפו במהלך הלילה (שלישי) כוחות של המיליציה הפרו-איראנית באזור בוכמאל שבמזרח סוריה, כך דווח במקורות ערביים. על פי אותם דיווחים, מדובר הפעם במיליציית "אל-חשד אל-שעבי" וההפצצות התרחשו בסמוך לגבול עם עיראק. חלק מהדיווחים טענו כי מדובר בתקיפה ישראלית.

לפי דיווחים בכלי תקשורת בשתי המדינות, כלי טיס בלתי מזוהים תקפו מספר יעדים באזור, כאשר לפי שעה לא דווח על נפגעים. גורם ביטחוני בעיר קאאם, על גבול סוריה-עיראק, אמר כי "מטוסי האויב הציוני ביצעו מתקפה 'ברברית' בגבול". זאת, ברקע מספר דיווחים בשבועות האחרונים לפיהם ישראל תוקפת מיליציות המזוהות עם איראן בעיראק ובסוריה.

כאמור, על פי פרסומים זרים, ישראל תוקפת מזה כחודשיים יעדים הקשורים למליציות שונות הפועלות באזור. בשבוע שעבר נהרגו 21 בני אדם כתוצאה מתקיפת כלי טיס בלתי מזוהים תקפו בסיס באותה העיר, כך דווח ברשת "אל-ערביה". התקיפה אירעה לאחר שתיעוד בניית הבסיס פורסם בפוקס ניוז.