יו"ר ש"ס אריה דרעי הצביע בקלפי בשכונת הר-נוף בירושלים. לאחר שהצביע אמר דרעי "יש היום סכנה אמיתית שתוקם ממשלת שמאל אמיתית", והוסיף כי הוא "מוטרד מהשאננות והאדישות בציבורים שלנו שמיואשים ושאננים"

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי אמר הבוקר לאחר הצבעתו: "אני רוצה לומר לכם שיש היום סכנה אמיתית שתוקם ממשלת שמאל אמיתית. אני לא אומר את זה כדי להפחיד מישהו או להביא קולות. אני אומר את זה כיוון שכל הלילה בדקנו ובדקנו, לפי כל מה שמסתמן, לפי כל הסקרים לפי אחוזי הצבעה גבוהים שיש בישובים המבוססים, אשכנזים חילוניים לעומת היישובים היותר חלשים, הספרדים והמסורתיים – אחוז ההצבעה שם הרבה יותר גבוה".

"יש שם מבצעים אדירים בשביל להוציא אותם לבוא לקלפי. יש שם מוטיבציה גבוה ולצערנו אצלנו שאננות. ואני איך שאני רואה את התוצאה היום, היום בלילה יש סכנה, חלילה וחס, שתוקם ממשלת שמאל חילונית – מבחינתי המשמעות של זה, לצערי הרב, זה פגיעה חמורה בכל מה שקשור ליהדות, למסורתיות ומדינת ישראל ועל זה אני חרד ואנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים לעשות".

עוד הוסיף השר דרעי: "אבל המצב הוא לא ייאוש מוחלט, אפשר לשנות את זה, שיצאו להצביע. זה המשימה העיקרית היום, אנשים צריכים לצאת להצביע ובכל הכוח. אסור לוותר על שום קול. לצערי הרב, לפי מה שאני רואה היום, סיכוי גבוה שתוקם ממשלת שמאל עם גנץ, ליברמן וערבים. לצערי הרב ואני לא יכול לחתום לך לצערי הרב שהליכוד לא יצטרף בשלב שני לממשלה כזו. אני עושה הכל כדי שכולם יצאו להצביע. אני עכשיו מוטרד מהשאננות ומהייאוש שיש בציבור שלנו".

יו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן אמר בהצהרה לאחר ההצבעה בקלפי: “אנו ביום גורלי וקריטי למדינת ישראל. בתום מסע הסתה והפחדה נוראי ושקרי שיצרו נגד החרדים, אנו ניבחן הערב האם הציביון היהודי ומסורת ישראל יפגעו או לא. יהדות התורה חזקה וגדולה פירושה שהמסיתים ופוגעי היהדות לא הצליחו במזימתם. אני קורא לכולם להישמע לקול גדולי ישראל ולהצביע ג’ כאיש אחד בלב אחד”.