צילום: חיים צח / לע"מ

במהלך יום הבחירות: פוטין הודיע "אגיע לביקור בישראל"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע בשיחה עם ארגונים יהודיים: אגיע לביקור בישראל. נציין כי פוטין לא הודיע על ביקורו בישראלי לפני הבחירות, אבל בחר ביום הבחירות כדי למסור הודעה זו. פוטין הדגיש כי רוסיה משקיעה מאמצים בטיפוח היחסים עם ישראל

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר היום (שלישי) כי יגיע לביקור בישראל בינואר, על מנת להשתתף בחנוכת אנדרטה לזכר קורבנות מלחמת העולם השנייה, ולהשתתף בפורום השואה הבינלאומי שייערך במוזיאון יד ושם.

כזכור, לפני כשבוע ראש הממשלה נתניהו, נפגש עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, במסגרת ביקור מדיני בסוצ'י. בתחילת הפגישה הצהיר נתניהו כי "היחסים בין רוסיה לישראל אף פעם לא היו חזקים כמו היום", וציין כי " יש מיליון ישראלים דוברי רוסית , הם מהווים גשר אנושי בין שתי המדינות". נתניהו אמר עוד כי התיאום הביטחוני בין ישראל לרוסיה חשוב מתמיד בשל מלחמת האזרחים בסוריה, והוסיף כי "האיום האיראני על ישראל בלתי נסבל", תוך שהוא מציין כי איראן הגבירה את ניסיונותיה לתקוף את ישראל משטח סוריה.

פוטין ציין גם הוא את היחסים הטובים בין שתי המדינות, וציין כי ישמח לבקר בישראל לציון 75 לשחרור אושוויץ – אירוע שיחול בחודש ינואר הקרוב. "אני יודע שישראל נמצאת באתגר היסטורי עומדים לפנינו בחירות ואני זוכר שזה ב17 בספטמבר. ידוע שבישראל מתגוררים מיליון וחצי יוצאי ברית המועצות. תמיד התייחסנו אליהם כמו לאנשים שלנו. חשוב לנו מאוד מי ייבחר לכנסת ואני מקווה שמי שייכנס לכנסת ישמור על הקו של הידידות בין המדינות שלנו ויחזקו את היחסים שלנו הלאה", אמר פוטין".

לפני הפגישה עם הנשיא הרוסי, פגש נתניהו את שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו, ובסיומה אמר גורם מדיני כי הפגישה הייתה "חשובה ומאוד מפורטת בענייני הביטחון, גם ברמה המבצעית. השניים דנו בהידוק התיאום הצבאי". עוד הוסיף הגורם כי "ראש הממשלה אמר לשר ההגנה כי הפעילות הישראלית גוברת בתקופה האחרונה משום שאיראן מגבירה את הניסיונות שלה לתקוף את ישראל משטח סוריה, ועל כן יש צורך בהגברת התיאום הצבאי".

מוקדם יותר, התראיין נתניהו לאתר הרוסי rbc, וסיפר על היחסים בינו לבין נשיא רוסיה. בראיון אמר ראש הממשלה כי "בזכות השיח איתו הצלחנו למנוע התנגשות, כמעט בלתי נמנעת, בין חיל האוויר הרוסי לבין הכוחות שלנו בזמן מבצע ברוסיה". מלבד זאת, אמר רה"מ כי "אין התקרבות בין רוסיה לאיראן, להפך".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *