לאחר שמפלגתו זכתה ב-9 מנדטים: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן קיים מסיבת עיתונאים הבוקר "המסקנה ברורה – יש אופציה אחת ויחידה, והיא ממשלת אחדות, ממשלה ליברלית רחבה. לא נצטרף לשום אופציה אחרת. חבל לבזבז את הזמן"

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, אמר הבוקר (רביעי) לאחר שמפלגתו זכתה ב-9 מנדטים: "המסקנה ברורה – יש אופציה אחת ויחידה, והיא ממשלת אחדות לאומית, ממשלה ליברלית רחבה. לא נצטרף לשום אופציה אחרת. חבל לבזבז את הזמן".

בנוסף הביע ליברמן אכזבה מנאומו של בני גנץ אמש על כך שלא הודיע על כוונתו להקים ממשלת אחדות רחבה כפי שליברמן ציפה. הוא הוסיף כי אין אופציה לשבת בממשלת ימין צרה עם המפלגות החרדיות.

"מנדט לפה או לשם לא ישנה את התמונה, יש רק ברירה אחת – ממשלת אחדות לאומית", אמר ליברמן בצאתו מביתו ביישוב נוקדים, "לאף אחד אין 61 ממליצים לממשלה, לכן גם לא יהיו 61 ממליצים לפיזור הכנסת".

"אנחנו חוזרים ואומרים – תנאי סף של כניסה לממשלה זה לימודי ליבה במסגרת חינוך חרדי, אנחנו נתנה כל תמיכה ממשלתית במסגרת חינוך חרדי אך ורק עם כניסת לימודי ליבה", אמר ליברמן. הוא שב והבהיר כי מבחינתו יש אפשרות אחת ויחידה, "ממשלת אחדות לאומית, ממשלה ליברלית רחבה. לא נצטרף לשום אופציה אחרת. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה. אנחנו לא נשב בטח ובטח לא בממשלה עם המפלגה הערבית או רשימה משותפת, זה אבסורד, לכן כולם צריכים להבין שחבל פשוט לבזבז את הזמן, לנסות להתדיין, להפעיל לחצים, צריך כמה שיותר מהר להתכנס למסלול אחד אפשרי".