ראש הממשלה זימן לאחר הצהריים את ראשי המפלגות החרדיות ו'ימינה'. דיווח: הם צפויים לדרש ממנו להתחייב שלא יקים ממשלה בלעדיהם. במקביל, נתניהו ייכנס הערב את חברי סיעת הליכוד, זאת בניסיון לשמור על מנהיגתו במפלגה

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן להיום אחר הצהריים את ראשי מפלגות גוש הימין, שעל פי ספירת כ-90% מהקולות אינם זוכים יחד ל-61, במטרה להבטיח את תמיכת בו. בפגישה צפויים להשתתף יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, ראשי 'ימינה' השרים בצלאל סמוטריץ ורפי פרץ, וכן את השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד.

על פי דיווח ב'וואלה', נתניהו ככל הנראה יקיים פגישות נפרדות עם כל אחד מראשי המפלגות, ובמהלך פגישות אלה, הם צפויים לדרש ממנו להתחייב שלא יקים ממשלה בלעדיהם. בתמורה, הם ימליצו רק עליו לנשיא להרכבת הממשלה הבאה. בין חלק מראשי המפלגות התקיימו שיחות מקדימות לפגישה זו על מנת לתאם עמדות.

בדיווח צוטט גורם באחת ממפלגות הימין שאמר כי אם "נפעל כגוש אחד של 55 או 56 מנדטים, הרי שכל מי שירצה להקים ממשלה יצטרך להצטרף אלינו. ליברמן התחייב שהוא רוצה ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן אבל זה יהיה חסר סיכוי בגלל הגוש שנקים". לדבריו, "במצב כזה, רוב הסיכויים שלנתניהו תהיה יכולת גדולה יותר להרכיב את הממשלה מהיכולת של בני גנץ".

 

כ-90% מספירת הקולות: כחול לבן מובילה על הליכוד – אין רוב לגוש הימין

 

בתוך כך, ראש הממשלה הודיע אמש כי ייכנס הערב את חברי סיעת הליכוד, זאת בניסיון לשמור על מנהיגתו במפלגה לאחר כישלון שני ברצף. זאת אחרי שבכירי הליכוד אדלשטיין, ארדן וכץ מיהרו אמש לפרסם הודעות תמיכה בו, ואפילו ח"כ גדעון סער שבחר לא לפרסם הודעת תמיכה, אמר לכתבים במטה הליכוד כי "אל תבנו על סדקים בליכוד. אנחנו ביחד בימים יותר טובים ובימים יותר קשים".

בנאומו אמש הקפיד נתניהו באופן חריג לברך את חבריו למפלגה, "אני רוצה להודות תחילה לשרות ולשרים של הליכוד, לחברות ולחברי הכנסת של הליכוד, אנחנו פעלנו כתף אל כתף, עמדנו יחד בלכידות במערכת הבחירות ונעמוד יחד מלוכדים במשימות שלפנינו. למען הליכוד ולמען מדינת ישראל", אמר בנאום הלא-ניצחון ולא-הפסד שלו.

עוד הוסיף אתמול כי, "שוחחתי הערב עם כל השותפות של הליכוד ממחנה הימין. כולן הביאו, ללא יוצא מן הכלל, התחייבות חד משמעית להליכה משותפת למען המטרות הללו. בימים הקרובים אנחנו ניכנס למשא ומתן כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת. זהו צו השעה. ממשלה שמאגדת רבים רבים בעם ולא מדירה אף אחד שמאמין בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".