צילום: פלאש 90

ליברמן: "נשב רק בממשלת אחדות – לא נשב עם הערבים"

יו"ר 'ישראל ביתנו' שולל כמעט כל אפשרות של הצטרפות לקואליציה כשהוא מצהיר שלא יישב עם הערבים, אלא רק בממשלה שתכלול את הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו. "אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל"

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, שלל היום כמעט כל אפשרות של הצטרפות לקואליציה כשהצהיר, כי "ישראל ביתנו תשב אך ורק בממשלה שמורכבת משלוש מפלגות – 'ישראל ביתנו', 'הליכוד' ו'כחול לבן'", זאת למרות שב'כחול לבן' פוסלים ישיבה עם נתניהו. מנגד גם פסל ישיבה עם הרשימה המשותפת, או חלקים ממנה, מה ששולל לחלוטין את סיכויי גנץ להקים ממשלה.

"מאתמול בערב, לאחר פרסום תוצאות המדגם, אני שומע כל מיני פרשנים ומומחים שמציגים כל מיני תרחישים ומנסים להרכיב קואליציות דמיוניות", כתב ליברמן בפייסבוק. "על מנת לא לבזבז לכם את הזמן אני רוצה להבהיר: 'ישראל ביתנו', כפי שאמרנו לאורך כל קמפיין הבחירות, תשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה שתהיה מורכבת משלוש מפלגות – 'ישראל ביתנו', 'הליכוד' ו'כחול לבן'. אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה אחרת".

"על מנת להוריד מסדר היום תרחיש נוסף שמציגים "בוני הקואליציות" למיניהם אני מדגיש: לא נשב בשום ממשלה עם הרשימה המשותפת או עם המפלגות הערביות, ביחד ולחוד, לא ביקום הזה ולא ביקום מקביל", הוסיף גנץ וקרא לראשי הליכוד וכחול לבן: "אני אומר בצורה חדה וברורה לנתניהו ולגנץ: אל תבזבזו את זמנכם לריק, לנסות להתדיין או להפעיל לחצים".

יו"ר ישראל ביתנו חזר על דרישותיו האני חרדיות, שלדבריו לא יצטרף לממשלה בלעדיהם, "לא נוותר על העברת חוק הגיוס, ככתבו וכלשונו, לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, לא נוותר על נישואים אזרחיים, ונדרוש הכנסת לימודי ליבה לחינוך החרדי. אלה הם תנאי הסף, ועד שלא נשמע דברים ברוח זו – אין על מה לדבר".

באופן אבסורדי, ליברמן, שהוביל את שיח ההסתה בחודשים האחרונים, האשים את המפלגות החרדיות כי, "לאורך מערכת הבחירות שמענו שיח של שנאה מכיוון המפלגות החרדיות. אנחנו יריבים פוליטיים, אבל לא אויבים והאמירות ששמענו מפיו של גפני, שכינה אותי עמלק, ראוי היה שלא יאמרו. כולם יודעים מה היה דינו של עמלק ולא אוסיף".

לסיום כתב כי, "המפתח כרגע נמצא בידי הנשיא. הוא חייב לקחת חלק הרבה יותר פעיל בהרכבת הקואליציה. אני סבור שהוא צריך לקרוא עוד השבוע לרה"מ נתניהו ולח"כ גנץ אליו לפגישה, שממנה יצא מסר של אחדות. אנחנו לא דואגים שתקום ממשלת אחדות בלעדינו. אנחנו דואגים למדינת ישראל. כמובן הינו רוצים להיות חלק מהקואליציה הבאה, אבל נסתדר גם באופוזיציה אם זה ישרת את טובת המדינה בשעה זו".

בתוך כך, בכיר בישראל ביתנו צוטט ב'ישראל היום' אומר כי אביגדור ליברמן "יעשה הכל כדי למנות מועמד אחר מטעם הליכוד לראשות הממשלה". לדברי הבכיר, עוד לפני הבחירות היו פגישות בין בכירים בליכוד בינם לבין עצמם ולבין ליברמן (פגישות היערכות) לתרחיש של תיקו בין הגושים. בפגישות האלה נידונו דרכים להביא להחלפה של נתניהו ולמנות במקומו מועמד אחר מטעם הליכוד להרכבת הממשלה.

2 תגובות

אבל אם כחול לבן והליכוד רוצים ממשלת אחדות הם לא צריכים אותך מיסטר ליברמן.

שיחייב באופוזיציה המסית והמדיח הזה עד שכולם ישכחו איך קוראים לו.
ככה בע"ה הוא יקבל בבחירות
את אותו מספר קולות שקיבל רון קובי החכם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *