ראשי סיעות הימין נפגשו עם ראש הממשלה והתחייבו על בלוק ימין אחד בהובלת נתניהו, "שיפעל יחד לכינונה של הממשלה הבאה". הוחלט להקים צוות מו"מ משותף לכל סיעות בלוק הימין. ראשי המפלגות דרשו: תתחייב להכניס אותנו לקואליציה

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אחר הצהריים פגישה עם ראשי סיעות הימין, יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, ראשי 'ימינה' השרים בצלאל סמוטריץ ורפי פרץ, וכן את השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד. מוקדם יותר נפגש עם השר אריה דרעי, מאחר ולא יכל להשתתף בפגישה בשל אזכרת השר לשעבר דוד אזולאי.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי, "ראשי סיעות הימין התכנסו כעת במשרד ראש הממשלה בירושלים והתחייבו על בלוק ימין אחד בהובלת ראש הממשלה נתניהו, שיפעל יחד לכינונה של הממשלה הבאה. הוחלט להקים צוות מו"מ משותף לכל סיעות בלוק הימין". בפגישה השתתף גם מקורבו של נתניהו, השר יריב לוין מהליכוד.

ליצמן מגיע לפגישה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ב'ווינט' צוטטו גורמים בימין שאמרו כי נתניהו מבין שכרגע גוש הימין בהובלתו, שזכה ל-55 מנדטים לפי התוצאות שעדיין אינן סופיות, לא יכול לפרוץ ל-61 – אולם מטרתו לסנדל את גנץ. בליכוד אמרו בכירים כי בכוונת נתניהו להוביל למצב שגנץ יקבל את מלאכת הרכבת הממשלה תחילה, וייכשל. במקרה כזה גם ניתן יהיה להפעיל עליו מנופי לחץ.

ב'וואלה' צוטט גורם באחת ממפלגות הימין שאמר כי אם "נפעל כגוש אחד של 55 או 56 מנדטים, הרי שכל מי שירצה להקים ממשלה יצטרך להצטרף אלינו. ליברמן התחייב שהוא רוצה ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן אבל זה יהיה חסר סיכוי בגלל הגוש שנקים". לדבריו, "במצב כזה, רוב הסיכויים שלנתניהו תהיה יכולת גדולה יותר להרכיב את הממשלה מהיכולת של בני גנץ".

נפתלי בנט אמר עם הגעתו יחד עם יו"ר ימינה איילת שקד לפגישה: "אנחנו עובדים כדי להקים ממשלה טובה לישראל". חבר הכנסת הרב משה גפני מיהדות התורה אמר עם הגעתו לפגישה כי הוא "לא יודע איך תהיה ממשלה". ליצמן אמר בכניסתו לפגישה כי הוא מוכן לשבת עם ליברמן "אם הוא יניח תפילין וישמור שבת".

כזכור, לאחר ספירת כ-90% מהקולות, כחול לבן עם 32 מנדטים, הליכוד עם 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 9, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה. גוש הימין 55, גוש השמאל-ערבים 56, ישראל ביתנו עם 9 מנדטים.