ראש הממשלה לא פוסל אפשרות שישראל תלך בקרוב לקלפיות בפעם השלישית תוך שנה. בכיר בימין: "אני מתרשם שנתניהו מבקש לשמור לעצמו אופציה לבחירות שלישיות". הליכוד: "לא פוסלים אף מפלגה ציונית, אין רצון ללכת לבחירות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא פוסל אפשרות שישראל תלך בקרוב לקלפיות בפעם השלישית תוך שנה, כך עולה משיחות שקיים היום (רביעי) עם מספר גורמים. בישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו לח"כים כי, "הקמפיין לא נגמר, אתם נדרשים למשמעת קמפיין. פנינו אולי למערכת בחירות שלישית". כך על פי הדיווחים ב'חדשות 12' ו'כאן חדשות'.

בנוסף, ב'חדשות 13' צוטט אחד מבכירי מפלגות הימין שאמר כי "אני מתרשם שנתניהו מבקש לשמור לעצמו אופציה לבחירות שלישיות. זה מסוכן. צריך למנוע את התרחיש הזה". עוד דווח כי ראש הממשלה צוטט אומר בישיבת סיעת הליכוד, שנערכה מוקדם יותר היום, כי "הפסדנו בגלל שאננות. הזהרתי מפני אחוזי הצבעה נמוכים במעוזי הימין בפריפריה וביו"ש – וצדקתי".

ב'חדשות 12' דווח כי ראש הממשלה ביקש מהשרים ומחברי כנסת להתראיין רק על פי דף מסרים ברור ואחרי תדרוך, לבל יאמרו משהו שרק יסבך את הסיטואציה עוד יותר. בכיר במפלגה: "הוא רוצה לשמור על אופציות פתוחות ולא להעלות את ליברמן לצמרת העץ". כמו כן הבטיח להעביר חוק נורווגי כדי להכניס לכנסת את אלה שנפלטו בגלל איבוד המנדטים, כך על פי דיווח ב'כאן חדשות'.

מהליכוד נמסר כי, "ראש הממשלה נתניהו לא פוסל אף מפלגה ציונית ולכן אין שום סיבה או רצון ללכת לבחירות נוספות. מדינת ישראל זקוקה בעת הזאת לממשלה ציונית חזקה ולא לממשלה שנשענת על מפלגות ערביות או לבחירות נוספות. לאחר שגיבשנו היום את בלוק מפלגות הימין, נפנה בימים הקרובים לכל המפלגות הציוניות ונתחיל במו"מ מיידי". עוד נמסר כי, "הדיווחים כאילו ראש הממשלה נתניהו מעוניין בבחירות נוספות אינם נכונים, מדובר בספין שקרי של לפיד וגנץ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי, "אני מגיע לכאן למפגש עם ראשי מפלגות במחנה הלאומי: הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, האיחוד הלאומי, הבית היהודי והימין החדש. אנחנו החלטנו פה אחד שאנחנו הולכים יחד למו"מ להקמת ממשלה בראשותי. אנחנו ננהל את המו"מ מתוך נציגות אחת משותפת לכל המפלגות. השר יריב לוין יעמוד בראשה עם נציגים מכל אחת ואחת מהמפלגות".

"לאחר שהקמנו את גוש מפלגות הימין קיימות רק שתי אפשרויות: או ממשלה בראשותי או ממשלה מסוכנת הנשענת על המפלגות הערביות. בעת הזאת יותר מאי פעם, בייחוד מול האתגרים הביטחוניים והמדיניים העצומים שעומדים על הפרק, אסור שתקום ממשלה שנשענת על המפלגות הערביות האנטי-ציוניות. נעשה כל מאמץ כדי למנוע ממשלה מסוכנת כזאת. זו המחויבות שלנו לביטחון מדינת ישראל, זו המחויבות שלנו לבוחרינו".

השר יריב לוין, ראש צוות המו״מ הקואליציוני, אמר בישיבת הסיעה כי, "מי שיש לו חלומות לפרק את הליכוד – יכול לשכוח מזה. הליכוד זה לא מפלגת העבודה. מי שבאמת רוצה ממשלת אחדות – יכול להצטרף רק בנוסף לגוש הימין המאוחד שלנו. ראש הממשלה שוחח מיד אחרי המדגמים עם כל ראשי המפלגות, והיום קיימנו ישיבה בהשתתפות כולם, ועל דעת כולם ובלי שאלה, הדבר הנכון הוא לסכם שאנחנו למעשה מתלכדים לגוש אחד כאשר ישנה אמירה ברורה שאף מפלגה לא תנהל משא ומתן באופן נפרד, ושיהיה צוות עם נציגות מכל מפלגה בתהליך משותף".

אחר הצהריים קיים ראש הממשלה פגישה עם ראשי סיעות הימין, יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, ראשי 'ימינה' השרים בצלאל סמוטריץ ורפי פרץ, וכן את השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד. בבוקר נפגש עם השר אריה דרעי, מאחר ולא יכל להשתתף בפגישה בשל אזכרת השר לשעבר דוד אזולאי.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי, "ראשי סיעות הימין התכנסו כעת במשרד ראש הממשלה בירושלים והתחייבו על בלוק ימין אחד בהובלת ראש הממשלה נתניהו, שיפעל יחד לכינונה של הממשלה הבאה. הוחלט להקים צוות מו"מ משותף לכל סיעות בלוק הימין". בפגישה השתתף גם מקורבו של נתניהו, השר יריב לוין מהליכוד.

כזכור, מספירת כלל הקלפיות, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.