מספירת כלל הקלפיות, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן והליכוד עולות במנדט על חשבון הרשימה המשותפת וישראל ביתנו. הנתונים מעניקים לשני הגושים שוויון של 56 מנדטים, ומורידים את ההשפעה של ליברמן ל-8 מנדטים בלבד

בחירות 2019 מועד ב' – מתקרבים לתוצאות האמת: מספירת כלל הקלפיות, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

מדובר בתוצאות של כ-95% מהקולות, מעט שונות משפורסמו בצהריים לאחר ספירת כ-90 אחוז מהקולות, אז כחול לבן הייתה עם 32, הליכוד עם 31, הרשימה המשותפת 13, ישראל ביתנו 9. הנתונים מעניקים לשתי הגושים שוויון של 56 מנדטים, וליברמן יורד ל- 8.

 

"געוואלד": ניצחנו בקרב, הפסדנו במלחמה / שמואל בן צבי

 

אחר הצהריים קיים ראש הממשלה פגישה עם ראשי סיעות הימין, יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, ראשי 'ימינה' השרים בצלאל סמוטריץ ורפי פרץ, וכן את השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד. בבוקר נפגש עם השר אריה דרעי, מאחר ולא יכל להשתתף בפגישה בשל אזכרת השר לשעבר דוד אזולאי.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי, "ראשי סיעות הימין התכנסו כעת במשרד ראש הממשלה בירושלים והתחייבו על בלוק ימין אחד בהובלת ראש הממשלה נתניהו, שיפעל יחד לכינונה של הממשלה הבאה. הוחלט להקים צוות מו"מ משותף לכל סיעות בלוק הימין". בפגישה השתתף גם מקורבו של נתניהו, השר יריב לוין מהליכוד.

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, שלל היום כמעט כל אפשרות של הצטרפות לקואליציה כשהצהיר, כי "ישראל ביתנו תשב אך ורק בממשלה שמורכבת משלוש מפלגות – 'ישראל ביתנו', 'הליכוד' ו'כחול לבן'", זאת למרות שב'כחול לבן' פוסלים ישיבה עם נתניהו. מנגד גם פסל ישיבה עם הרשימה המשותפת, או חלקים ממנה, מה ששולל לחלוטין את סיכויי גנץ להקים ממשלה.

 

נציגי שס בראיון ל'JDN': "גנץ פסל אותנו, אבל יש על מה לדבר" • צפו

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר לתוצאות הבחירות. בהצהרה קצרה שמסר לכתבים מחוץ לביתו בראש העין אמר: "אנחנו מחכים לתוצאות האמת, הרבה זמן היינו עסוקים בקמפיין ועכשיו הגיע הזמן לרוץ באמת, תמתינו עוד יום-יומיים. נאחל לעם ישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה".

בנוסף, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה סיפר הבוקר כי שוחח עם בני גנץ אמש "קיבלתי טלפון מיו"ר כחול לבן בני גנץ, היום בצהריים נשב ונחליט על הכיוון שלנו". עוד אמר עודה: "אנחנו רוצים להחליף את ממשלת נתניהו, אבל יחד עם זאת אנחנו לא בכיס של אף אחד".