לדברי מקורב לנתניהו, התנאי הוא הסרת הפסילה האישית שהטילו בכחול לבן על ראש הממשלה • גורמים במפלגת השלטון מודים כי אין להם אומץ לקרוא תיגר על נתניהו, אך ינסו לפעול לקידום ממשלה רחבה ובכך לסמן לרה"מ כי ימיו בתפקיד ספורים

בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא שוללים אפשרות לקיים רוטציה בראשות הממשלה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, כך דווח ב'כאן חדשות'. לדברי מקורב לנתניהו, התנאי הוא הסרת הפסילה האישית שהטילו בכחול לבן על ראש הממשלה בשל מצבו המשפטי. אפשרות אחרת שעליה מדברים מקורבי נתניהו היא או רוטציה או כאמור בחירות חדשות.

בדיווח נוסף ב'חדשות 13' צוטטו גורמים בכירים בליכוד שהודו בשיחות סגורות כי אין להם את האומץ לקרוא תיגר על ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך הם מנסים לקרוא לממשלת אחדות יחד עם כחול לבן, ובכך להגביר את הלחץ שיסמל לנתניהו כי ימיו בשלטון ספורים. אחד הגורמים שיכולים להניע מהלך כזה הוא השר חיים כץ, שיכול לכנס את מרכז הליכוד ולהוביל את הקו. כץ הוא בין הבכירים היחידים שלא נכחו בהצהרתו של נתניהו אמש.

כזכור, במהלך מערכת הבחירות אמר יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי אם נתניהו היה מציע לו רוטציה בראשות הממשלה – הוא היה שוקל את העניין: "אם היה מציע רוטציה ואני הייתי מתחיל אותה ראשון, אפשר להתחיל לדבר על הדברים", אמר גנץ בראיון ל'ווינט'. "הציעו לי לבוא ולפרק את כחול לבן. 'תבוא רק אתה, ניתן לך חצי עולם'".

בימים של אחרי פיזור הכנסת, כשיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ניסה לבטל את הבחירות, דווח אז כי בכירים בליכוד העבירו לבכירי כחול לבן ובני גנץ, הצעת רוטציה בתפקיד ראש הממשלה ליו"ר "כחול לבן" בני גנץ, במידה ויסכים להירתם למהלך של ביטול הבחירות. על פי הדיווח אז, ההצעה הועברה בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כזכור, מספירת כלל הקלפיות הערב, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה. הנתונים מעניקים לשתי הגושים שוויון של 56 מנדטים, וליברמן עם – 8 מנדטים.