למרות הצהרת נתניהו יש לו 55 ממליצים לנשיא, חברת הימין החדש איילת שקד אמרה כי הרעיון הזה "עדיין מעורפל", וכי "נצטרך לוודא שהאינטרסים שלנו מיוצגים". על האפשרות לבחירות שלישיות: "צריך להתפשר, אני בעד שכל מפלגה ציונית תשב איתנו"

יו"ר ימינה איילת שקד התייחסה הבוקר בראיון ל'רשת ב' לאפשרות להקמת בלוק ימין אחד בהובלת ראש הממשלה נתניהו שיכלול צוות משא ומתן משותף למפלגות הגוש, ואמרה כי "ראש הממשלה העלה רעיון מעניין וביקש שנלך כבלוק, אך הוא עדיין לא סגור. יש לנו היום פגישת המשך ונדבר על הנושא, לפי בקשת נתניהו".

"אני מאוד מקווה שלא נלך לבחירות בפעם השלישית. כל המפלגות צריכות לגלות אחריות בפני הבוחרים, וכולן התחייבו שלא נלך לבחירות פעם נוספת. כל ראשי המפלגות צריכים לזכור שהם התחייבו שלא נגרור את המדינה לבחירות נוספות – אנחנו לא רפובליקת בננות. אף אחד בכנסת הזאת לא ירים את ידו בעד פיזורה באופן אקטיבי, אבל אם הזמן יעבור ועדיין יהיה פלונטר, אז אין ברירה".

על האתגרים בהרכבת הממשלה בראשות הליכוד הוסיפה: "אני לא אדחוף את ידי ואתערב מי יעמוד בראש הליכוד. אנחנו צריכים לעשות מאמץ להקים ממשלה ולהפסיק עם הפסילות ההדדיות האלה. מאחורי הגב כולם חברים, אז אפשר בשביל מדינת ישראל להראות קצת גמישות".

עוד אמרה בראיון כי, "אני הייתי מעדיפה שהיינו משיגים 61 מנדטים. מה לעשות שלא הצלחנו. בגלל אחוזי הצבעה לא מספיק גבוהים במעוזים של הימין ובגלל שריפת הקולות הקבועה של עוצמה יהודית, אנחנו בלי 61. אין לי שום בעיה שעמיר פרץ או כחול לבן יצטרפו, אני לא פוסלת. זה עדיף מאשר ללכת לבחירות. גם ליברמן יכול להצטרך לממשלה, בוודאי".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי-האיחוד הלאומי) אמר: "אנחנו נדרוש חתימה על הסכמים קואליציוניים לפחות עם עקרונות כלליים. לא יכול להיות שאנחנו נהווה גשר, של מתן בלוק והמלצה לנשיא ואז זה ישמש לממשלה עם גנץ. לוקחים בחשבון כל תרחיש. גם כזה שתובא תוכנית טרמאפ שגנץ יגיד שהיא מחייבת אותו להיכנס ואז אנחנו והחרדים נישאר בחוץ".

כזכור, מספירת כלל הקלפיות, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה. הנתונים מעניקים לשתי הגושים שוויון של 56 מנדטים, וליברמן עם – 8 מנדטים.