צילום: פלאש 90

אבו מאזן על תוצאות הבחירות בישראל: "עמדתנו: נגד נתניהו"

במהלך ביקורו באוסלו, נשאל יו"ר הרשות הפלסטינית האם יש אפשרות שתקום ממשלה בראשות נתניהו, והוא השיב: "עמדתנו: נגד נתניהו". מוקדם יותר אמר שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מלכי כי הם יהיו מוכנים לדבר על שלום עם כל ממשלה שתקום

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס הלילה (חמישי) לתוצאות הבחירות בישראל, והצהיר כי "עמדתנו – נגד נתניהו". על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, במהלך ביקורו באוסלו נשאל אבו מאזן לגבי עמדתו ביחס לממשלה עתידית, וציין כי עמדת הפלסטינים היא "נגד ממשלה חדשה אפשרית בראשות נתניהו".

מוקדם יותר התייחס לבחירות שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאלכי, אף הוא חלק מהמשלחת הפלסטינית שנסעה לביקור בן יומיים בנורבגיה, שביטא עמדה נייטרלית יותר בנוגע למאבק על ראשות הממשלה לאחר הבחירות. "לא משנה לנו מי יצליח להרכיב את הממשלה, אנחנו מוכנים לשבת עם כל מי שיחפוץ במשא ומתן".

השר הפלסטיני האחראי על הקשר עם ישראל, חוסיין א-שייח, אמר אתמול כי, "אחרי פרסום התוצאות הראשוניות של הבחירות – אנו מדגישים כי זה עניין ישראלי פנימי, אנחנו מחפשים שותף אמיתי לשלום שיסיים את הכיבוש ויאמין בפתרון שתי המדינות". הוא כתב את הדברים בחשבון הטוויטר שלו.

ביום הבחירות אמר ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, מוחמד אשתיה, כי "אנחנו לא מסתמכים בשום צורה על הבחירות בישראל, וההבדל בין התוצרים שלהן הוא כמו ההבדל בין פפסי קולה לקוקה קולה". ראש הממשלה הפלסטיני הזהיר כי "אם תימשך מדיניות ממשלת ישראל – נלך לצעדים נוספים".

כזכור, מספירת כלל הקלפיות, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *