צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

ליצמן יסכים לשבת עם לפיד? "אם יסיר ווטו מנתניהו, נשקול גם"

חברי הכנסת החרדים הצהירו מעל לכל במה כי יסרבו לשבת עם לפיד בממשלה אחת. האם כעת יסירו את הווטו? מקורביו של סגן השר ליצמן טענו כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם"

במהלך השנים האחרונות מאז ישבו המפלגות החרדיות באופוזיציה וגזירות לפיד, הודיעו חברי הכנסת ובראשם יעקב ליצמן כי לא יסכימו לשבת בכל ממשלה עתידית שתקום יחד עם יאיר לפיד. בכל נאום או מסיבת עיתונאים שקיים ליצמן, הבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי לא יסכים לשבת איתו יחד גם במחיר של ישיבה באופוזיציה.

זכורה גם התקרית בה לפיד טפח על השכם של ליצמן במליאת הכנסת וזה בתגובה ניקה עם ידו את החליפה להסיר את "הלכלוך" שנדבק שם בעקבות כך.

אלא, שהבוקר אחרי שבסיעות החרדיות מתחילים להפנים את המצב הפוליטי הסבוך, החלו להישמע מנגינות אחרות. מקורביו של סגן השר ליצמן טענו באזני העיתונאי יאיר שרקי כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם".

נזכיר כי רק אמש במענה לשאלת עיתונאים בכניסה לפגישה עם נתניהו ליגלג ליצמן על לפיד וליברמן "לפיד עשה, ליברמן רק דיבר בלה בלה בלה, לא עשה כלום". במענה לתנאים של ליברמן: "מוכן לשבת איתו אם הוא יניח תפילין כל יום".

כך גם מספר ימים לפני הבחירות הצהיר ליצמן בראיון ל'חדשות JDN' כי יעדיף בחירות שלישיות על פני ישיבה עם לפיד: "אני לא אהסס גם הפעם להצביע עוד פעם בעד הבחירות אם זה יהיה… עם לפיד אני לא אשב". עוד הוסיף, "אני עם לפיד, חוזר פעם שלישית, לא הולך לשבת, גם עבור גנץ עם לפיד בתוכו".

נציין כי בלשכת סגן השר ליצמן סירבו להגיב לאופציה הזו והפנו לקבלת תגובה מדובר ראש הממשלה "המרכז את עמדת בלוק הימין".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.

3 תגובות

מה קרה? אין עמוד שדרה??
אם הם יושבים איתו – זו הפעם האחרונה שאני מצביע להם.
מוכרים את כל הערכים? זה בדיוק מצדיק את המלחמה של לפיד!

נקוה שהעמידה האיתנה על עקרונות כגון שלמות הארץ והעם יחזיק6 טיפה יותר….
אחכ כועסים שזורקים קולות לפח.
מחפשים נציגים עם עקרונות אמיתים

מגוחך לקשור את החרם לנתניהו, חשבנו שזה ענין עקרו י ומתברר שלא ממש…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *