צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

גנץ מגיב: "ניצחתי, אקים ממשלת אחדות – בראשותי‎"

בישיבת סיעה ראשונה מאז ההישג בבחירות, הגיב יו"ר כחול לבן לקריאתו של נתניהו ליו"ר לחבור לגוש הימין ולהקים יחד ממשלת אחדות רחבה: "כדי להקים ממשלת אחדות לא באים עם בלוקים פוליטיים וספינים". לפיד: "נתניהו מנסה לגרור לבחירות"

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר היום (חמישי) כי "אני מעוניין ומתכוון להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותי". בישיבת הסיעה בתל אביב הגיב גנץ לראשונה לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת ממשלת אחדות ואמר כי "כדי להקים ממשלת אחדות לא באים עם בלוקים פוליטיים וספינים אלא עם כנות, ממלכתיות, אחריות ורצינות". לדבריו, "העם ביקש שישראל תהיה לפני הכול, לכן כחול לבן ניצחה והיא המפלגה הגדולה ביותר. העם אמר את דברו. ראוי שכולנו נעמיד את טובת העם לפני כל שיקול אחר".

ח"כ יאיר לפיד תקף את נתניהו ברקע הצעתו להקמת ממשלת אחדות. לדבריו, "נתניהו מנסה לגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית. העם לא נתן בו אמון אז הוא מנסה להחליף את העם". לפיד הבהיר כי "המטרה שלנו היא להקים ממשלת אחדות ליברלית עם ליברמן, הליכוד ושותפים נוספים. זה לא תנאי שליברמן מציב לנו, על זה הלכנו לבחירות". הוא הבהיר את דרישותיו להקמת ממשלה, בהן תחבורה אזרחית בשבת, ביטול חוק המרכולים ונישואים אזרחיים.

לפיד טען כי נתניהו הקים "בלוק סחטנים וקיצונים" שנועד לאפשר לו לגרור את המדינה שוב לבחירות. "העם לא נתן בו אמון – הוא מנסה להחליף את העם. כמו המפא"יניקים ב-77. העם לא רוצה אותו, הוא רוצה להחליף את העם. אסור לתת לו לגרור אותנו לעוד מערכת בחירות", הוסיף. "המטרה שלנו היא להקים ממשלת אחדות ליברלית, זה לא תנאי שליברמן מציב לנו – על זה הלכנו לבחירות".

עוד התייחס לפיד לטענות על מחלוקות פנימיות במפלגה ואמר: "אני רוצה שנתווכח על אידיאולוגיה, זה מה שהופך מפלגה לגוף חי ונושם. זאת לא חולשה – זה כוח. זה לא סדקים, זה מה שמחבר בינינו. מבפנים, פה בבית, נתווכח נריב נצעק – נשתנה יחד. כשנצא החוצה נהיה אגרוף אחד. חס וחלילה שנפסיק להתווכח כי זה מה שקרה לליכוד".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.

קודם לכן, בתום פגישה עם ראשי מפלגות הימין, אמר נתניהו: "בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה, רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם. העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה". השניים לחצו ידיים בטקס האזכרה לשמעון פרס בהר הרצל.

עוד אמר נתניהו כי "במהלך הבחירות קראתי להקמת ממשלת ימין. אבל לצערי תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי. העם לא הכריע בין שני הגושים. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות – אני נגד זה. צו השעה – ממשלת אחדות רחבה, עוד היום". יונתן אוריך, דובר הליכוד ויועצו של רה"מ, אמר בתגובה: "לשכת רה"מ פנתה ללשכת בני גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים עוד היום".

14 תגובות

מפעם לפעם כחול לבן מבהירה את עצמה יותר כמה שהיא אכזרית ומסוכנת ליהדות ולכל סממן יהודי.מבחינתם שהיהדות תהיה פולקלור ותו לא.
וכמו שאמר ב.ג בענין לומדי התורה שיש לאשר להם לומדי תורה כיון שגם ככה בעוד כמה שנים דברים כאלו(יהודים ע"פ התורה)יהיה ניתן לראות רק במוזיאונים.עפ"ל.
כך גם המפלגה הזאת רוצה לכפות עלינו להשיל את יהדותינו ולהשאיר אותה במוזיאון.
השאננות שלנו עלולה להיות בעוכרינו….

כל הכבוד למנצח בני גנץ. ראש הממשלה הבא.
תמשיך בדרכך עם יושר ויושרה.
כבוד למנצחים.

איך בדיוק ניצחת ?…!
גם עם המנדטים של הערבים עדיין אין לך רוב ….
ואם רוצים לקחת בחשבון את רצון העם אז החשבון פשוט
עם ישראל נתן רוב מוחלט לימין אבל כמובן השמאל טומן את הראש בחול ופועל על פי הכלל של שנאה מחברת בין יהודים ושונאי ישראל רק כדי להוריד את הימין מהשלטון .
חבל שהעם לא הבין את הדברים לפני הבחירות וחבל שנתניהו לא הדגיש את העניין לפני הבחירות .

תפסיקו לכתוב עוצמה יהודית זרקו 70000 קולות לפח
תרשמו 70000 איש קדשו שם שמים ואמרו לא לבגץ לא לנישואי תערובת
לא לשונאי ישראל
לא לשונאי ה
לא למחריבי הארץ
השאלה עם עברה את אחוז החסימה זה משני
קידוש ה הזה לא יכל להתבטאות בדרך אחרת אודות
הנט ושקד הרשעים
סמוטריץ ופרץ הבוגדים

אסור להתקפל .גנץ ראש הממשלה שלנו ויהי מה

לא נראה שליברמן יכול לסמוך על בחירות שלישיות שהוא יעלה בעוד 2 מנדטים כי הוא יכול להגיע לספסל של עוצמה יהודית
נתניהו בכל מקרה לא הולך להפסיד מבחירות כאלו בפרט שיש לו קבלות שליברמן מפרק את הימין

בהצלחה ראש ממשלתינו בני גנץ אתך לאורך כל הדרך

רק ביבי וג' שום ממשלת אחדות!?

אני קורה לגנצ ולפיד וליברמן תפסיקו להיות עים האף למעלה ולישלוט כי זה לא יעזור לכם כלום נדה עם ישראל 1 צבא 1 ונשמה 1 לכו לאחדות בלי טריקים ובלי שמיקים עם ישראל בסכנה תפסיקו!!!!!!!!!

לפיד, אל תשווה את ביבי למפאיניקים – הם בנו מדינה וביבי החריב אותה.

אסור בתכלית האיסור לערב מפלגות דתיות בקואלייה .זו מעילה באימון לבוחרים

אתה ממש אבל ממש לא ניצחתה.אתם 4 מפלגות מחוברות . ביבי הוא מותג שהרוב הצביע לו . ולא לאף אחד אחר מהליכוד . לכו תקימו ממשלה עם הערבים . .וזאת תהיה הפעם האחונה בהיסטוריה

33 מול 31 ,, 57 מול 55,, אם זה לא ניצחון, אז 400000 קולות פחות לימין, זה בטוח ניצחון!
ביבי ניצח את פרס ב0.6% בלבד ואף אחד בשמאל לא ערער,

גנץ ממלכתי, ערכי,שקןל חכם
העם איתך!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *