"בני זה לא הזמן לפסילות וחרמות": בעקבות תוצאות הבחירות וקריאתו של ראש הממשלה ליו"ר כחול לבן להיפגש ולהקים ממשלת אחדות. שרים בליכוד מיהרו לקרוא לאחדות ולגנץ להימנע מ"חרמות", למרות שרק בתחילת השבוע, תקפו באופן אישי וחריף את גנץ

בעקבות תוצאות הבחירות, שאינן מאפשרות כרגע לראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו להרכיב ממשלה, פנה נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ בקריאה להיפגש ולהקים ממשלת אחדות. שרים בליכוד מיהרו לקרוא לאחדות ולגנץ להימנע מ"חרמות", למרות שרק בתחילת השבוע, תקפו באופן אישי וחריף את גנץ.

השר מירי רגב כתבה הבוקר בטוויטר: "בני זה לא הזמן לפסילות וחרמות זה הרגע לשים את האגו בצד. פסילתו של נתניהו והשותפים הקואליציוניים שלנו כמוה כפסילה של חצי עם. זהו מעשה לא דמוקרטי מצידך בוא תעשה מעשה, תגלה אחריות ותענה לקריאתו של ראש הממשלה נתניהו אל תגרור אותנו לבחירות בפעם ה 3 ונעבוד יחד למען עתידה של מדינת ישראל".

בתחילת השבוע, יומיים לפני הבחירות, כתבה רגב בעקבות ראיון של גנץ כי, "למרות כל ההנחות שקיבל גנץ בראיונות, הוא שוב התבלבל. הוא לא בשל לתפקיד ראש הממשלה . מנגד, ראש הממשלה עמד איתן מול רינה מצליח ואיילה חסון בראיונות קשים, הוא ענה בצורה רהוטה, ועניינית. חייבים להתעורר אחרת נפסיד ונמצא את עצמנו עם ממשלת שמאל – ערבים, לפיד גנץ, ליברמן וטיבי".

עמיתה, השרה גילה גמליאל, כתבה אמש כי, "מישיבת סיעת הליכוד. אני קוראת לכל המפלגות – חייבים להפסיק את השנאה. יש לנו אחריות להקים פה ממשלה ציונית. צריך לעשות כל מאמץ לשם כך". היום הוסיפה כי, "כשני מיליון מצביעי המחנה הלאומי בחרו בנתניהו לראשות הממשלה. כנץ, מכבד את רצון הבוחר? היפגש עם נתניהו עוד היום".

בתחילת השבוע כתבה גמליאל כי, "בזמן שנתניהו מתחייב להחיל ריבונות בבקעת הירדן ולהמשיך לבסס את ישראל ככוח עולמי עולה – גנץ מתחייב ליישם את מדיניותה של מרצ ומוכיח שוב שהוא עמוק בשמאל. חרדים בחוץ, המפלגות הערביות בפנים. לזה אנחנו מפסידים כרגע. מצביעי הימין, חייבים להתעורר ולחזק את הליכוד".

לפני כחודש פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו טור מיוחד ב'ישראל היום' בו התחייב שלא יילך לממשלת אחדות: "לא תהיה ממשלת אחדות. הבחירה שניצבת בפני אזרחי ישראל בבחירות הקרובות היא אחת: מי יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. האם תוקם כאן ממשלת שמאל חלשה וחסרת ניסיון בראשות יאיר לפיד ובני גנץ, או ממשלת ימין חזקה בראשות הליכוד ובהנהגתי".