לאחר שמפלגתו שוב לא עברה את אחוז החסימה, יו"ר עוצמה יהודית מאשים את ראש הממשלה בכישלון מפלגתו "האחראי בראש ובראשונה הוא ראש הממשלה נתניהו", אולם הוא מתחייב שזו לא ההתמודדות האחרונה: "אין לנו מנדט להחזיר את המנדט"

אחת הסיבות לכך שגוש הימין לא ניצח בבחירות, היא ההתעקשות של מפלגת הימין הקיצוני בראשות עו"ד איתמר בן גביר להתמודד עד הסוף, על אף שהיה ברור לכל כי לא תעבור את אחוז החסימה. ובכל זאת יו"ר המפלגה אינו חוזר בו. בשיחה שקיים אמש (חמישי) עם 'חדשות 12' סיפר בן גביר את תחושותיו: "זו אכזבה עצומה, ציפינו לתוצאות אחרות", בן גביר האשים את חבריו לגוש כי הם שגרמו למפלתו: "חשבנו שיש הזדמנות פז להכניס ימין אמיתי – אבל תקעו לנו יותר מדי מקלות בגלגלים".

"האחראי בראש ובראשונה הוא ראש הממשלה נתניהו", טוען בן גביר שמצא עצמו פעם נוספת מחוץ לכנסת, לדבריו נתניהו: "הפסיד את הבחירות כי הוא הלך לנו על הראש, והבאים בתור הם השלישייה של שקד, בנט וסמוטריץ'. גם איילת, שהבחירות האלה הוכיחו שהיא לא יכולה להוביל ולהנהיג, וכנראה שגם אם היו מעמידים את הרב רפי פרץ התוצאה הייתה אותה תוצאה".

מפלגתו של בן גביר קיבלה מעל 70 אלף קולות בבחירות, אולם בן גביר לא מרים ידיים. "זו לא ההתמודדות האחרונה שלנו, אין לנו מנדט להחזיר את המנדט", הוא מצהיר. "יש כל כך הרבה אנשים שהם עוצמה יהודית, אין מה לעשות. אנחנו קול חשוב בציונות הדתית ובפוליטיקה הישראלית, ואסור לנו לבוא ולהגיד שאנחנו מקפלים את הדגלים והולכים הביתה".