אנטישמיות בתחבורה הציבורית: נהג תלה איור של חרדי בדמות חזיר

איור של חזיר בדמות חרדי עם הכיתוב 'לא ללכלך' צולם היום באוטובוס של חברת קווים בעיר מודיעין. עו"ד של ארגון חוננו למפכ"ל המשטרה "לפתוח בחקירה פלילית כנגד הנהג וכנגד חברת קווים בגין פרסום גזעני". "קווים": "החברה הזדעזעה, הנהג יזומן לשימוע לפני פיטורים"

מזעזע. נהג חברת קווים תלה באוטובוס של החברה איור הקורא לנוסעים שלא ללכלך את האוטובוס. באיור מצויר חזיר עם מגבעת ופאות, בדמות חרדי, ומתחתיו הכיתוב – 'נא לא לאכול, נא לא ללכלך'.

את האיור תיעדה עוברת אורח היום בעיר מודיעין בקו 881 של החברה. האישה שהזדעזעה עמוקות מהאנטישמיות שעולה מהאיור, פנתה לארגון חוננו בבקשה לסייע לה בהגשת תלונה כנגד הנהג והחברה.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה אחה"צ במכתב דחוף לחברת קווים וכן בדרישה ממפכ"ל המשטרה לפתוח בחקירת משטרה בנושא "היום, בצומת של שדרות חשמונאים ועמק דותן בעיר מודיעין, צולם אוטובוס מספר 881 של חברת קווים כאשר ליד הנהג התמונה – דמות של חרדי עם פני חזיר, אף של חזיר, מבנה לסת של חזיר, והתנהגות של חזיר." כתב עו"ד יאדו במכתבו למפכ"ל.


התמונה שתלה הנהג

"זו תמונה שצועקת מסר גזעני כנגד הציבור החרדי. יש כאן שדר אנטישמי מובהק נגד חרדים. הדיוקן של היהודי החרדי הוא הדיוקן שנשא על פניו את האנטישמיות האירופאיות במשך מאות שנים, והנה המסרים מחלחלים גם לכאן. אסור לחברת קווים להתיר קיומם של מסרים אלו באמצעות האוטובוסים של החברה. ההשפעה שיש למסר כזה כאשר בא מרכב ציבורי גדולה היא שבעתיים מההשפעה שיש לה מרכב פרטי." הוסיף.

לסיום דרש יאדו לפתוח בחקירה בעניין "אנו דורשים אפוא לפתוח בחקירה פלילית נגד הנהג ונגד חברת קווים בגין פרסום גזעני זה. השיח המקטב בחברה הישראלית עלה דרגה בחודשים האחרונים ובפרט נגד חרדים. אין ספק כי קיים כאן קו גבול שעל המשטרה לבוא ולהציב אותו בתוקף." סיים.

"מקומם לראות איך באין מפריע נושא נהג אוטובוס תמונה אנטישמית נגד חרדים." אומר הערב עו"ד יאדו מארגון חוננו "התמונה לא הופיעה בחלל ריק, יש תהליכים מסוכנים של קיטוב ושנאה, התמונה פוגעת קשות ברגשות הציבור, ויש בה כדי לסמל את היפוך הקערה הציונית על פיה. במקום שמדינת ישראל תהווה בית לעם ישראל, צצה כאן תרבות אנטישמית תוצרת בית, ויש להגן על הצביון היהודי של מדינת ישראל, כמו גם על רגשות הפרט ועל ביטחונו". מסר.

מחברת "קווים" נמסר בתגובה: "החברה הזדעזעה למראה התמונה שהובאה לידיעתה דרך אמצעי התקשורת. אנו מביעים שאט נפש למראה גילויי גזענות ומוקיעים אותם. הנהג יזומן כדין לשיחת שימוע לפני פיטורים וימוצו איתו ההליכים עד תום. החברה גאה בזכות שניתנה לה לשרת את הציבור החרדי, וגאה בדו-הקיום ששורר בין עובדיה ונהגיה מכל הדתות, ותמשיך לטפח ולדאוג לכך גם בעתיד ובדגש נוכח מראות קשים מעין אלה".

12 תגובות

בא נראה מה יצא מזה…חוץ מדיבורים
משהו התקדם עם בית הכנסת שחולל בירושלים? עם הנער החרדי שהוכה באלימות, ועם עוד אינספור מקרים, שמדברים עליהם ודשים בהם, ושום דבר מעשי לא יוצא מזה… ילה פרגנו 17 מנדטים לנבחרים שלנו, לכו תעשו אתם דברים טובים!

אין פלא אחרי ההסתה הפרועה של לפידרמן…. חכו שתקבלו את כל הסודנים והאריתראים והפיליפנים וכל הערב רב הזה עם אזרחות ישראלית וצה"ל יראה כמו צבא האו"ם… תמשיכו לשבת בבית בבחירות רק אל תקטרו על התוצאות החרדים היו צריכים להביא עוד 3 מנדטים לפחות… תתעוררו תתעוררו…..

בושה וחרפה. איך ניתן להרשות לאנשים מהסוג הזה להיות נהגים?
אות קלון ליברת קווים

למה לא פירסתם את התגובה שלי
אהה כי אני בת???
ליבי

אנטישמי

ימ"ש!!!! פשע שנאה!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הוא לא רק נהג מקצועי אלא גם טיפש בכיר מומחה ומקצועי

מה רוצים מהנהג המסכן הזה
בסך הכל הוא תלה את התמונה שלו, ואחר כך יתלה את עצמו, כן יאבדו כל אוייביך השם

מה אתם מתרגשים אנחנו יודעים מי אנחנו

במשלוח המנות בפוריים שלח הפריץ לרב העירה משלוח מנות ובתחתיה שם תמונה של חזיר. הרב הודה לםריץ במיוחד אני מודה לך על שצרפת את תמונתך למשלוח מנות.

אההה
ראיתי שכן פירסמתם אותי תודה
ליבי

לא פלא זה בא מאותה חברה מטורפת חברת קוים המסוקנת לציבור אמרנו את זה לא פעם ולא פעמיים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו