יו"ר שס אריה דרעי נסוג מהסירוב לצירוף כחול לבן לממשלה בראשות נתניהו, כולל לפיד. מנגד, ‏באגדות ישראל ממתינים שתהיה הצעה ברורה, מסתמן שמועצת גדולי התורה תתכנס במהלך השבוע הבא. והאם הח"כים דיברו על כך עם מרן שר התורה

חברי הכנסת החרדים פועלים ביממה האחרונה מאז נודעו התוצאות והתיקו שנוצר בין גוש הימין לגוש השמאל, להסיר את החרם מיאיר לפיד על מנת שתוכל לקום ממשלה יחד עם הליכוד וכחול לבן. במסגרת המאמצים להסרת החרם יעלו הערב חברי הכנסת של דגל התורה למעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי ויבקשו לקבל היתר לישיבה בממשלה יחד עם לפיד, כך דווח ב'חדשות 12'.

גורמים שהשתתפו בפגישה עם מרן הכחישו כי הנושא עלה דיון ואמרו כי רק במקרה ותהיה הצעה קונקרטית, יביאו אותה לגדולי ישראל. אחד מחברי הכנסת החרדיים אמר כי ידרשו התחייבות חתומה לשמור על הסטווס קוו. "נושא יאיר לפיד כלל לא הוזכר בפגישת חברי הכנסת במעונם של גדולי ישראל שליט"א", נמסר הערב מ'דגל התורה'.

ב'כאן חדשות' דווח מפי גורמים במפלגה שהיו"ר אריה דרעי נסוג מהסירוב לצירוף כחול לבן לממשלה בראשות נתניהו, כולל לפיד. לדברי הגורמים, הציוץ של דרעי כי פותח דלת לשיחות עם כחול לבן על בסיס ממשלה עם נתניהו. "עברנו מערכת בחירות לא קלה. בחודש הרחמים והסליחות הגיע הזמן לשים מאחורינו את שיח השנאה והחרמות ולזכור שאנשים אחים אנחנו", כתב היום דרעי.

מנגד, ‏באגדות ישראל לא ממהרים לכנס את מועצת גדולי התורה וממתינים שתהיה הצעה ברורה, מסתמן שמועצת גדולי התורה תתכנס במהלך השבוע הבא. הבוקר כזכור פרסמנו כי מקורביו של סגן השר ליצמן טענו באוזני העיתונאי יאיר שרקי כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם".

ההבנה של חברי הכנסת כי בתיקו שנוצר בשלב זה וההתעקשות של ליברמן שלא להצטרף לממשלה יחד עם המפלגות החרדיות, יובילו את החרדים לישיבה באופוזיציה ופגיעה אנושה בעולם הישיבות ובדת. לשם כך החליטו להקדים רפואה למכה ומגבשים היתר והסרת החרם מלפיד כך שיוכלו להציל מה שניתן לטובת עולם הישיבות והדת בארץ.

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.