בנייה בבית שמש, אילסטרולציה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משרד השיכון מצטרף למאמץ להדיר את החרדים מרמה ה' בבית שמש

פרסום ראשון: משרד השיכון הצטרף למאמצים של העירייה , לשכנע את הזוכים החרדים ברמה ה' לעבור לרמה ד', למרות שהדבר אינו משתלם להם. הבשורה הטובה: במכתב צוין כי אם לא יהיה ביקוש המשרד ישקול אם לבצע את התהליך. הדד ליין: עוד 20 יום

משרד השיכון הצטרף היום למאמצים של עיריית בית שמש, לשכנע את הזוכים החרדים ברמה ה' בבית שמש (המכונה גם נווה שמיר) לעבור לרמה ד', למרות שהדבר אינו משתלם להם כלכלית מאחר והדירות ברמה ד' צפויות להיות מוכנות מספר שנים מאוחר יותר מברמה ה'. זאת במטרה ל"שמור" על נווה שמיר כשכונה חילונית.

במכתב שנשלח היום על ידי משרד השיכון לזוכים והגיע לידי 'חדשות JDN', נכתב כי, "משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף עיריית בית שמש ובאישור משרד המשפטים, החליטו לאפשר לזוכים בשכונת רמה ה' (נווה שמיר) בבית שמש להחליף את זכייתם לשכונת רמה ד' בעיר. החלפת הזכייה תתאפשר מיום שלישי 24.9.2019 עד יום חמישי 10.10.2019 (להלן – תקופת ההרשמה להחלפת זכייה)".

 

 

בנוסף מציינים במשרד השיכון כי אם לא יהיה ביקוש להחלפת זכייה, ישקול המשרד אם לבצע את התהליך, כשכאמור תקופת ההרשמה מסתיימת בעוד כעשרים יום, מה שהתושבים רואים גם כבשורה כי בכך יסתיים מסע הלחצים שנמשך כבר חודשים ארוכים. למי שטעה וביקש לעבור לרמה ד' ולאחר מכן הבין את המשמעות, ניתנת האפשרות לבטל עד לעוד כעשרים יום. "במשך כל תקופת ההרשמה להחלפת זכייה יהיה באפשרותך לוותר על בקשת ההרשמה או לחדש אותה כרצונך", נכתב במכתב שקיבלו היום הזוכים.

תושבים שזכו בדירות בשכונה אמרו הערב בשיחה עם 'חדשות JDN' כי, "היום כבר ברור לכולם שהשכונה (רמה ה') תהיה חרדית לכל דבר ועניין, רק בשבועיים האחרונים התקיימו כנסים לבחירת דירות בכמה פרויקטים ושם ראו בחוש שבין 85% ל90% מהזוכים משתייכים למגזר החרדי". עוד הוסיפו כי, "ב"ה קבלנו תאריך ונדע שממנו והילך כבר לא יטרידו אותנו יותר בעניין ויתנו לנו לממש את זכייתנו ולגור בשכונה בשקט ובשלווה".

 

בניגוד להצהרות: רוב הזוכים במחיר למשתכן בנווה שמיר – חרדים

 

רבני בית שמש נגד העירייה: "חילול השם לבקש מהמשפחות לעזוב"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו