שר המקורב לראש הממשלה פנה ליו"ר העבודה והציע לו בתמורה להצטרפות לקואליציה, את תפקיד שר האוצר ועוד שני משרדים נוספים, העלאת שכר המינימום ל-6,000 שקל, חוק פנסיה חובה ותואר ראשון בחינם לכל חייל משוחרר. פרץ סירב

שר המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו פנה ביממה האחרונה ליו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ והציע לו את תפקיד שר האוצר ועוד שני משרדים נוספים, בתמורה להצטרפות לקואליציה יחד עם ששת חברי הכנסת של מפלגת 'העבודה' גשר. עוד הציע השר לפרץ, העלאת שכר המינימום ל-6,000 שקל, חוק פנסיה חובה ותואר ראשון בחינם לכל חייל משוחרר.

על פי הדיווח הערב ב'חדשות 13', בשיחה שקיים השר, ככל הנראה בשליחות נתניהו, עם ראש המטה של פרץ, אמר לו: "תבחר כמעט את כל מה שאתה רוצה". פרץ סירב, אמר שהוא לא מוכן להיכנס למשא ומתן עם הליכוד ואף ויתר על שיחת טלפון שעשויה הייתה להתקבל מנתניהו. מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נתניהו מחויב במאה אחוז למפלגות המחנה הלאומי".

פרץ אמר אמש באירוע לפעילי המפלגה כי, "אני רוצה לפנות מכאן לראש הממשלה בנימין נתניהו, אני יודע שאתה אדם עסוק, יש לך עיסוקים רבים, את הטלפון אלינו אל העבודה גשר תחסוך מעצמך. אני כבר הייתי שר ביטחון, סגן ראש ממשלה, יו"ר ההסתדרות. אני לא מחפש תפקיד. שאיש לא ינסה לפתות אותי. אין לכם במה. אמרנו. התחייבנו. נקיים. לא נשב עם נתניהו".

"אמש שוחחתי עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, בימים הקרובים אנחנו ניפגש", אמר פרץ והוסיף כי, "אנחנו לא ניתן להדיר אף אוכלוסייה ואף מפלגה מהסיכוי לעשות שינוי היסטורי בישראל. אומר זאת חד וברור: גם הרשימה הערבית המשותפת צריכה להיות מוזמנת אל שולחן המו"מ. ישראל צריכה עכשיו ריפוי מנתניהו ואין ריפוי ואהבת חינם עם חרמות וקיטוב חינם, כפי שאסור להחרים את איימן עודה, אסור להחרים את החרדים ואת נציגיהם בכנסת".

פרץ אמר עוד לפעילים כי, "נבחרתי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה בכדי לחרוש מחדש את התלם הארוך של תנועת העבודה המתחדשת, ואני אומר לכם – שיהיה ברור, אני כאן בכדי להישאר. היום, חודשיים אחרי שנבחרתי ולאחר שחיברנו לתנועת העבודה את תנועת גשר עם אורלי לוי אבקסיס, אנחנו יכולים לומר בשם למעלה מ-220,000 בוחרים שנתנו בנו את אמונם, שתנועת העבודה, מפלגת העבודה – גשר, חיה, נושמת, מחוברת אידאולוגית והיא כאן בכדי להישאר".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.