כחול לבן הבטיחה ליו"ר ישראל ביתנו כי הוא יישב איתם בכל קואליציה, במטרה להביא אותו להמליץ על גנץ לנשיא. בינתיים: ליברמן לא הכריע וייתכן שלא ימליץ על אף אחד. כחול לבן מסמנת מטרה ראשונה לפתיחת הכנסת: החלפת היו"ר יולי אדלשטיין

יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ התחייב ליו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, כי לא יצטרפו לאף ממשלה בלעדיו, זאת במטרה להביא אותו להמליץ על גנץ לנשיא. כך דווח ב'חדשות 13'. מנגד, גורמים ב'ישראל ביתנו' צוטטו הערב ב'וואלה' אומרים כי, "ייתכן ובשבוע הבא לא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה, לא על גנץ ולא על נתניהו".

ב'מעריב' דווח כי, ביום ראשון לקראת התייעצות אצל הנשיא, תתכנס סיעת ישראל ביתנו ותקבל החלטה סופית על המועמד עליו ישראל ביתנו תמליץ לנשיא ריבלין, כאשר תגיע אליו באותו ערב. בשיחות סגורות אמר ליברמן כי במקרה ועד אז, ואף אחד מהמועמדים לא ישמיע עמדה ברורה על אפשרות להקמת ממשלת אחדות "חילונית ליברלית", לא ימליצו על אף אחד.

בתוך כך, ב'חדשות 13' דווח עוד כי ב'כחול לבן' פועלים להשיג את מרבית הממליצים האפשריים, במטרה לקבל ראשוניים את מלאכת הרכבת הממשלה, למרות ההבנה שייתכן ועדיף להיות השני. גנץ צפוי להיפגש בימים הקרובים עם עמיר פרץ בכדי להבטיח שימליץ עליו, וכן יבקשו מהרשימה המשותפת ומהמחנה הדמוקרטי להמליץ עליהם.

ב'גלובס' דווח כי בסיעת כחול לבן נערכים למו"מ קואליציוני מפרך, אך כבר מסמנים יעד ראשון בכנסת, לאור איבוד הרוב האוטומטי של נתניהו. על פי דיווח ב'גלובס', אשר אחד מן הנושאים המרכזיים על הפרק הוא החלפת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כשהתכנית היא להחליף אותו כבר בישיבת פתיחת הכנסת ה-22 ב-3 באוקטובר. לכחול לבן עשוי להיות הרוב הדרוש לכך, גם אם ישראל ביתנו תימנע בהצבעה.

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.