ח"כ עופר כסיף, חבר כנסת מטעם הרשימה המשותפת, התייחס בטוויטר לחיסול המחבלת במחסום קלנדיה אתמול וכתב כי היא "הוצאה להורג בידי אחד מקלגסי הכיבוש הרצחניים". במקביל, הערב יחלטו ברשימה המשותפת האם להמליץ על גנץ אצל הנשיא

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת, החבר במפלגה המתונה יחסית 'חד"ש-תע"ל', האישים היום את את המשטרה "בהוצאה להורג" של המחבלת שניסתה לבצע אתמול פיגוע דקירה במעבר קלנדיה שבאזור ירושלים, ונוטרלה בחסדי שמים לפני שהספיקה לפגוע באיש. ההיא נפצע מהירי ומתה בבית החולים.

כסיף, יהודי החבר ברשימה הערבית ומאחוריו שורת התבטאויות בעד הטרור, כתב בטוויטר כי, "אתמול בבוקר נרצחה במחסום קלנדיה אלאא׳ נאפד׳ ווהדאן בת ה 28. אלאא׳ נכנסה ברגל למסלול הרכב שבמחסום, והוצאה להורג בידי אחד מקלגסי הכיבוש הרצחניים. חייהם של הפלסטינים תחת משטר הכיבוש הפך מזמן להפקר ודמם מותר. האחריות היא על ממשלת ישראל והעומד בראשה ועל שלוחיה. פושעי הכיבוש – להאג".

ח"כ שרן השכל מהליכוד כתבה בתגובה, "בהצלחה לגנץ עם ממליציו לראשות הממשלה. שלושה רמטכ"לים לשעבר יומלצו להוביל את מדינת ישראל ע״י מי שדורש להעמיד בבית הדין הבין לאומי אותם (!) וחיילים שסיכנו חייהם למען הגנה על משפחותינו ולמען בטחון המדינה ושמירה על הדמוקרטיה היחידה במזה״ת".

 

"שמע 'אבו-יאיר'": האם ראש הרשימה המשותפת יכהן כיו"ר האופוזיציה?

 

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח הערב כי ראשי המפלגות המרכיבות את הרשימה המשותפת ייפגשו כדי להחליט מהם תנאי הסף שיציבו להמלצתם על גנץ בפני הנשיא. המפלגות הערביות מעוניינות לדרוש התחייבות מגנץ לקידום החברה הערבית בישראל, או לחידוש המשא ומתן עם ההנהגה הפלסטינית. אולם קיימים חילוקי דעות בין המפלגות בשאלה איזה סוג של התחייבות יספק אותן. לצד זאת, יו"ר הרשימה המשותפת מצידו מציב תנאי נוסף להמלצה על גנץ, והוא – פגישה מוקדמת והבטחות מעשיות.

גורמים ב'כחול לבן' צוטטו ב'כאן חדשות' אומרים כי אין כוונה להיפגש עם איימן עודה, זאת מתוך מחשבה שגם ללא תמיכתו, הנשיא יטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה. יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה סיפר אתמול כי שוחח עם בני גנץ, "אנחנו רוצים להחליף את ממשלת נתניהו, אבל יחד עם זאת אנחנו לא בכיס של אף אחד".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.