Yonatan Sindel/Flash90

נכון שביבי לא ניצח, אבל אין פה שום ניצחון לשמאל / אליהו ר.

"אם ההצהרות של אותם נבחרי ציבור היו מונעות ממקומות אידאולוגיים ורצון להיות טובים יותר דיינו. אבל זה לא. הגיע הזמן שתתעלו מעל החשבונות הקטנים שלכם ותעשו מה שטוב לבוחרים ולכלל עם ישראל"
 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • "אמא, מאיפה יהיה לנו אוכל בסוף הצום?"

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

בחירות מועד ב' 2019 גרמו להרבה מאנשינו בציבור החרדי למצב של בחילות 2019. בשעת סגירת הקלפיות עמדנו כמו הרבה מאד יהודים יראים הרמנו ידינו לשמים ואמרנו לרבש"ע עשינו כמעט כל שביכולתנו כדי לקדש את שמך. דא עקא שהבוקר בישר להם שהניצחון שלהם גדול אבל הקרב רק התחיל, כל פרשני וצייצני הנייעס מיהרו להספיד ולדכא את כל מי שזז.

אז למי שקצת התבלבל, תפנימו את זה, נכון אי אפשר לקרוא לביבי מנצח אבל באותה מידה ואפ' הרבה יותר אי אפשר לקרוא לגנץ מנצח. אחרי ההצהרות של ליברמן והערבים גם לגנץ אין את המנדט להרכיב קואליציה, אין פה שום ניצחון לשמאל. תכניסו את זה טוב טוב לראש גנץ לא ניצח. המצב הוא שאין לאף אחד אפשרות ריאלית להקים ממשלה משום בבחירות כאלה שגוררות למלחמת אחים אין מנצח ויש שני מפסידים.

מה שגרם לנו להגיע לפארסה הזאת זה אך ורק נרקיסיזם של אדם שמונע מחוסר שליטה באגו וכל זה בשם הדמוקרטיה. חשוב לזכור דמוקרטיה פירושה שלאזרחים יש את הזכות להשפיע על הנבחרים מישהו פה בשם הדמוקרטיה ניסה וגם הצליח לגרור מדינה שלמה לקרע ובלבול בגלל תחושות של שליטה ועליונות, נדמה לי שזה יותר מזכיר דיקטטורה.

הסיפור הכי עצוב בפוליטיקה העכשווית הוא שכל אותם אנשים חסרי אחריות ויש כמה כאלה לא למדו את הלקח. מה עושים במקרה כזה? ריסטארט. צריכים לעצור הכול ולחשב מסלול מחדש. על מי חשבתם בנט ושקד שהלכתם על ההרפתקאה המסוכנת ביותר לתולדות הימין? ממי אכפת לך ליברמן שיושב ומצהיר שכל עוד לא יזמינו אותו לטקס הסרת הלוט מעל פסל הברונזה שלו בכיכר המדינה אין על מה לדבר?

Tomer Neuberg/Flash90

יושב לו עמיר פרץ ומצהיר שכל עוד כל חברי הליכוד יהפכו לקרחים אין על מה לדבר. בדרך הכי ברורה ובלי להסתיר את האגו הוא מנסה להראות לכל חברי השמאל עד כמה הוא "גבר" ולא ייכנע לימין, עד כמה לא אכפת לו לא מתפקיד בכיר ולא משום דבר מלבד הרצון שלו לא לחבור לממשלת ימין, וכל זה כי חבריו ממפלגות השמאל דחפו אותו לומר זאת בתקופת הקמפיין המפלג שהם יצרו.

מר עמיר פרץ היקר. מותר לך ללמוד מעמיתך, כן אלה חובשי הכיפה ו"המשתטחים על קברים", שעשו בחודשים האחרונים מהלכים הפוכים מכל טינה אישית, שמו את כל התחושות הקשות והדם הרע בצד וחשבו על טובת הבוחרים, כי בזמן מלחמה ובמיוחד במלחמת אחים שכזאת זה מה שמצופה ממנהיג אמיתי לעשות.

אם ההצהרות של אותם נבחרי ציבור היו מונעות ממקומות אידאולוגיים ורצון להיות טובים יותר דיינו. אבל זה לא. תפקידם של הנבחרים הוא לקדם נושאים שיהפכו את המצב הכלכלי החברתי והמדיני לטוב יותר. למנוע בירוקרטיה ותסבוכות לאזרחים שסה"כ מבקשים לחיות פה לפי אורח חייהם בשלווה. ובעצם להניע מהלכים שמיטיבים עם החברה הישראלית.

במקום זה, אותם נבחרי ציבור שיושבים הרבה זמן על כסאותיהם התחילו לשכוח את תפקידם ומשחקים במשחק הכיסאות, רק שבשונה מהגן אחרי כל כיסא עומדים מיליוני אזרחים ותוהים האם זאת הסיבה שבגינה הגעת לתפקידך כנבחר ציבור? ע"מ לפרוק את האמוציות האפלות שלך?

הגיע הזמן שתתעלו מעל החשבונות הקטנים שלכם ותעשו מה שטוב לבוחרים ולכלל עם ישראל. שווה את תחושת הניצוץ היהודי שבוערת ברוב אזרחי ישראל, שווה את השקט היחסי שגם ככה מופר לעיתים קרובות, שווה את השפיות והטוהר שצריך להישפך כאן ובמסות, על כל הדם הרע שעבר עלינו בחצי שנה האחרונה.

אתם מוקפים בכ"כ הרבה יועצים סביבכם מדיני, כלכלי, אסטרטגי, אולי תעסיקו גם יועץ רגשי תאמינו לי זה שווה. אז אנא מכם בשם רבים רבים מהבוחרים גלו אחריות יציבות ובעיקר בגרות.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

וְתֵיטִיב לָנוּ הַחֲתִימָה • מוצאי יום הק' בחצה"ק באבוב
צילום רחפן: ההכנות לחג הסוכות באלעד - במבט מלמעלה • צפו
וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ: משדר מקפיץ ללא הפסקה עם מיטב להיטי חג הסוכות
חשש: משבר הזהות יביא למאבק על היידישקייט / יוסף טיקוצ'ינסקי
מחייך ושר: הסרטון שהעלה המחבל הנמלט שעות לפני שנתפס
פנינים לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
תמונות נדירות: החיילים הקימו סוכות על ג'יפים במלחמת יום הכיפורים
כִּי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם • מראות יום הכיפורים בחצה"ק טשארנאביל
מחבל יידה אבנים על רכב הסעות במזרח ירושלים - ונעצר מיידית
תיעוד מרגש: נכי צה"ל קיבלו ארבעת המינים
שלומי גרטנר מרקיד עם מחרוזת רוק שמחה במיוחד • צפו
לראות בכל נתינה של ד' את הכל • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
גרשי ישראלי בקאבר מותאם לחג: "מאך א ברכה לישב בסוכה"
וְרומַמְתָּנוּ מִכָּל הַלְּשׁונות • יום הכיפורים בחצה"ק ויז'ניץ
סגולות לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון
מסר לסוכות: סוד המחיצה היהודית • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ: "לעבעדיג" - מחרוזת שמחה עם גדולי הזמר
מאורות לחג הסוכות • הרב מאיר נעמן

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו