צילום: פלאש 90

הבחירות נגמרו, ההסתה לא – ליברמן: "אין שום סיכום עם כחול לבן"

עוד הצהיר יו"ר ישראל ביתנו: "סף המינימום מבחינתנו בנושא דת ומדינה: חוק הגיוס ככתבו וכלשונו, נישואים אזרחיים, לימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים, תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים בשבת ועוד". ליברמן הוסיף: "לא שוחחתי עם נתניהו או גנץ"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פרסם הבוקר (שישי) הודעה בה הוא מציג את התנאים לכניסת מפלגתו לקואליציה. ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מעדכן את בוחריו בתנאים ובדרישות של מפלגתו – ל"אחר ספירת כמעט 100% מקולות הבוחרים ולפני תחילת הפגישות אצל נשיא המדינה".

ליברמן לא שכח לתקוף את הציבור החרדי ואת קודשי ישראל: "בימים האחרונים אני שומע לפתע נימות חדשות מצד מנהיגי המפלגות החרדיות. אין יותר כינויים כגון עמלק והיטלר וקיימת קריאה להפסיק את שיח השנאה". כתב יו"ר ישראל ביתנו והסיף: "אני מברך על כך מכל הלב. מבחינתנו, וכבר הבהרתי בעבר, המפלגות החרדיות הן לא אוייב, אלא יריב פוליטי. אנחנו דוגלים בגישות שונות. הם בבית שמאי ואנחנו בבית הילל".

ליברמן לא החליט להתקרב לחרדים, בשורות הבאות הוא מפרט מה הם התנאים שהחרדים יכנסו לקואליציה בה הוא שותף: "בסוגיות דת ומדינה הגענו לפרשת דרכים המחייבת הכרעה בין שתי הגישות. לא פשרה, אלא הכרעה". כתב ליברמן, "חשוב להבהיר פעם נוספת מהו סף המינימום מבחינתנו בנושא דת ומדינה: חוק הגיוס ככתבו וכלשונו, נישואים אזרחיים, גיור על ידי רבני עיר, אישרור מחדש של מתווה הכותל, לימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים, תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים בשבת. שני הנושאים האחרונים יהיו בסמכות השלטון המקומי בהתאם לאופי הקהילה בכל ישוב. לא נסכים לפחות מזה, גם במחיר של ישיבה באופוזיציה".

ליברמן התייחס לאמירות מכיוון כחול לבן לפיהם שתי המפלגות מתואמות יחד בכניסה לכל קואליציה: "שמעתי בתקשורת ש"כחול לבן" הודיעה שסיכמה עם "ישראל ביתנו" שלא תוקם ממשלה בלעדינו. דבר ראשון, סיכום מן הסוג הזה לא קיים. דבר שני, תודה על הדאגה, אין צורך בכך אנחנו יודעים להסתדר גם בקואליציה וגם באופוזיציה".

עוד הוסיף: "לכל המתעניינים, לא שוחחתי לא עם נתניהו ולא עם גנץ ואני גם לא מתכוון לשוחח עם אף אחד מהם עד אחרי ישיבת הסיעה ביום ראשון".

יו"ר ישראל ביתנו אף תקף את נתניהו וטען כי ההישג של המפלגות הערביות הגיע בזכות נתניהו: "ההישג של הרשימה המשותפת רשום על שמו של נתניהו, ואני מציע לאיימן עודה לשלוח לו זר פרחים גדול לקראת שבת. 13 המנדטים הם בזכות הגרסה החדשה של קמפיין "הערבים נוהרים לקלפיות". זעקות השבר של נתניהו בנושא המצלמות והזיופים בקלפיות ביישובים ערביים עשו את שלהם. הציבור הערבי התלכד סביב הרשימה המשותפת והצביע באחוזים גבוהים".

כזכור, מספירת כלל הקלפיות, למעט כמה בודדות, עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-80 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.

14 תגובות

משיגינער
לא הצליח

לא הבנתי הליכוד 31 או 32 כל פעם אתם משנים את התוצאה.. למרות שאין קואליציה בין כה..

סתם לידע :
אשתו של ליברמן דתית
והבנים שלו עם פאות

להתפלל והרבה

ואת החזיר
כי מפריס פרסה
והוא גרה לא יגר
טמאים הם לכם

ציבור של רוסים עולים חדשים אשר קיבלו סל קליטה על חשבוננו דור שני פה .
ועכשיו הם ממשיכים לחגוג בלבזבז כסף של משלמי המיסים וזה חוץ מהרס של מסורת ישראל שהקומיניסט הזה רומס במגף הרוסי.
רוצים להרוס את הכלכלה פה כמו שעשו ברוסיה.

חיי בסרט

מצוין.
לשמאל אין רוב.
או שבלגנץ מתקפל עם מחנה השמאל בן 44 מנדטים. (בלי ערבים כמובן).
מול מחנה הימין חרדים בן 55 מנדטים.
או בחירות חוזרות.

אז איך הוא נמצא איתה ב"קואליציה"???

ליברמן מדבר כאילו [צריך לבדוק]שאחת הסבתות שלו כנראה מעם אחר , כי לאחד הזה אין בעיות הוא רק צריך חנויות פתוחות בשבת , נישואים אזרחים [כרבע מהרוסים חייבים נישואים אזרחיים] מתווה הכותל [סתם : מה הקשר שלך לכותל , שיילך למנזר רוסי. אח"כ הוא בא ומספר בובע מעיישיעס שסבא שלו נסע לרבי זאנוויל הצדיק מריבניץ זי"ע . הלוואי שהריבניצער רבי זי"ע יטפל בו .

בגגל זה הוא רוצה גיור ע"י רבני הערים

שקר

הם לא חרדים הם אבא של החרדים

לא יאומן
סתם לידע :
אשתו של ליברמן דתית
והבנים שלו עם פאות
ולכן אני שונא דת

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו