ראש הממשלה נפגש עם השליח האמריקני למזרח התיכון, בפגישה השתתפו גם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר. גרינבלט אמור להיפגש בהמשך גם עם יו"ר כחול לבן בני גנץ ועם נציגי מפלגות נוספות


הפגישה היום. צילום: עומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שישי) עם השליח האמריקני למזרח התיכון הפורש ג'ייסון גרינבלט במעונו בירושלים. בפגישה השתתפו גם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר. גרינבלט אמור להיפגש בהמשך גם עם יו"ר כחול לבן בני גנץ ועם נציגי מפלגות נוספות.

מטרת הביקור והפגישות המתוכננות היא ככל הנראה לבחון את היתכנות יישום תוכנית השלום של הממשל האמריקאי עם מי שככל הנראה יוביל את המהלך מהצד הישראלי. לפי ההשערות בישראל, הממשל מתכנן לפרסם את פרטי התוכנית עוד לפני הרכבת הקואליציה. גורמים פוליטיים סבורים כי ייתכן שפרסום קרוב של "עסקת המאה" יהווה טריגר להקמת ממשלת אחדות לאומית.

דרמר, נתניהו, גרינבלו ופרידמן. צילום: קובי גדעון, לע"מ

כזכור, לפני כשבועיים הודיע גרינבלט, שעומד בשנתיים וחצי האחרונות מאחורי הכנת עסקת המאה, כי הוא פורש מתפקידו כשליח הממשל האמריקני למזרח התיכון. גרינבלט (52), יהודי אורתודוקסי, מונה לתפקיד לאחר בחירתו של דונלד טראמפ ב-2016 לנשיא ארצות הברית. עם זאת, גורם רשמי בממשל בארצות הברית מסר אז כי גרינבלט ימשיך ללוות בתקופה הקרובה את תוכנית השלום האמריקנית.

בתוך כך, לשכת ראש הממשלה הודיעה השבוע כי בעקבות הנסיבות הפוליטיות, בנימין נתניהו לא יטוס וישתתף בעצרת האו"ם שתיערך בשבוע הבא בניו יורק. ראש הממשלה היה צפוי לשאת נאום ולהיפגש בשולי העצרת עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שר החוץ ישראל כץ יהיה זה שינאם בניו יורק, הוא צפוי גם להיפגש במהלך ביקורו עם גרינבלט.

 

48 שעות אחרי סגירת הקלפיות: פורסמו תוצאות "כמעט סופיות" – 99.8%