ברשימה המשותפת לא החליטו האם להמליץ על גנץ • חבר הכנסת אחמד טיבי הכחיש את הדיווחים כי המפלגה הסכימה להמליץ על יו"ר כחול לבן לראשות הממשלה ואמר כי תיערך ישיבה נוספת לקראת הפגישה עם הנשיא • מחר דיון מכריע


יו"ר הסיעה אחמד טיבי

הדרמה הפוליטית בשיאה: הרשימה המשותפת צפויה להמליץ על בני גנץ, יו"ר כחול לבן, לראשות הממשלה. ההחלטה, שהתקבלה בישיבת הסיעה שהתקיימה היום (שבת), תחייב את כל 13 חברי הרשימה, כך לדברי מקורות במפלגה. הדבר יביא את גנץ ל-57 ממליצים, כלומר שני ממליצים יותר מנתניהו. הודעה רשמית על ההחלטה לא התקבלה עדיין וצפויה להתפרסם מחר. כך על פי הפרסום בחדשות 12.

"הסתיימה ישיבת הסיעה לדיון ערב הפגישה עם הנשיא ריבלין", אמר טיבי והוסיף, "היה דיון מעמיק ורציני. לא התקבלה החלטה. מחר ייפגשו ארבעת ראשי המשותפת לישיבה מכרעת לפני הפגישה עם הנשיא בנוגע להמלצה על המועמד להרכבת הממשלה". טיבי אמר עוד כי הרשימה המשותפת לא בהכרח תמליץ על גנץ והסביר: "לנו דרישות לציבור הערבי מצד אחד בנוסף להחלטה שלנו לעשות הכל כדי להפיל את נתניהו". ח"כ סעיד אלחרומי מסיעת רע"מ התייחס גם הוא לסיכויי האיחוד ואמר: "הכיוון חיובי, אולם זה תלוי גם בגנץ. אנחנו לא נכשיל אותו, אך גם לא נאכזב את ציבור הבוחרים שלנו".

מוקדם יותר היום נפוצו דיווחים כי המפלגות החליטו לתמוך בגנץ פה אחד, אך טיבי, הכחיש את הדיווחים ואמר כי עדיין לא התקבלה החלטה בנושא. במקביל לכך, מקורות מסרו למעריב כי הדיון שמתנהל העלה חילוקי דעות בסוגיה והוויכוח בנושא "רציני". עוד ציינו המקורות כי בל"ד, שנחשבת למפלגה הבדלנית ביותר בין הארבע מתנגדת להמלצה על גנץ, אך גם בשאר המפלגות ישנה התנגדות להמלצה על גנץ. המקורות הוסיפו כי "גם התומכים מעלים תנאים וישנן הצעות שחוצות מפלגות של מרכיבי הרשימה המשותפת".

מנתונים סופיים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-80 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.