צילום: אהרון קרון / פלאש 90

גורמים בפרקליטות: עסקת טיעון עם נתניהו – רק תמורת מאסר בפועל

לקראת השימוע של נתניהו: גורמים בפרקליטות טוענים כי אם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. ברביעי הגישו פרקליטי רה"מ ליועמ"ש את הטיעונים שיציגו בשימוע

גורמים במערכת אכיפת החוק טענו בפני סנגוריו של ראש הממשלה נתניהו כי אם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. כך על פי חשיפת העיתונאי מוטי גילת בכאן 11.

אמש מסרו מטעמו של נתניהו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".

גורמים המעורים בתיק אומרים כי עסקה לצמצום האישומים עם ראש הממשלה או ביטולם – אינה על הפרק. בד בבד, הצטרף שלשום עורך הדין רם כספי לצוות ההגנה של נתניהו, וישמש יועץ לעורכי הדין.

ביום רביעי הגישו פרקליטי רה"מ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את הטיעונים שיציגו בשימוע. לפי דיווחים, בתיק 1000, יטען ראש הממשלה כי הוא לא ידע על השמפניות שניתנו לרעייתו שרה, ושמחירי הסיגרים היו הרבה יותר נמוכים. עוד יטען נתניהו כי העזרה שנתניהו נתן למילצ'ן כלל לא קשורה להיותו חבר שלו. לגבי תיקי 2000 ו-4000 צפוי נתניהו לטעון שהמערכת המשפטית בכלל לא אמורה להתערב ביחסי מו"ל, עורך או בעלים של עיתון או אתר, לראש הממשלה.

בנוסף, לפי הטיעונים שהגישו פרקליטי רה"מ, נטען כי בתיק 4000 – כל הטבה רגולטורית שנטען כי ניתנה לכאורה בתמורה לסיקור חיובי באתר "וואלה", הייתה לפי עמדת הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת.

בתגובה לפרסום: בלשכת נתניהו הגיבו במוצאי השבת "בעקבות מספר פרסומים בסוף השבוע בנושא עסקת טיעון, אני שב ומבהיר שלא היה ולא נברא. אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון. פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".

6 תגובות

אם הפרקליטות חושבת כך על נתנייהו שמסר נפשו לבטחון וכלכלת המדינה . צריך בראשונה את אהוד ברח . ויהיר עם עסקאות השקר והכי צריך להכניס את גנץ לכה עשרות שנים . והם הפרקליטות ובגץ צריכים כולם לשבת במאסר עולם ללא חנינה . ואז יהיה צדק . שאם לא כן אתם בגץ של השמאל של היהירות והשקר . והרשע . ואהבת שונאינו בגלוי .. ואתם עוכרי ישראל ..

כל אדם צריך לעמוד למשפט על המעשים שעשה א ש זה לא קשור אם שמר על בטחון המדינה הוא צריך לעמוד למשפט כאחד האדם

מספרים שבזמן מלחמת הצפון והדרום בארה"ב באו לנשיא לינקולן ואמרו לו שהגנרל גרנט (שהוביל בהצלחה רבה לנצחון ארה"ב כנגד הדרום) שותה הרבה וויסקי על חשבון הצבא.
התשובה של לינקולן הייתה "תבררו איזה סוג וויסקי ותשלחו גם לכל הגנרלים האחרים"…

כולנו עומדים למשפט בעוד שבוע ויום.
עם כמות של סנגורים וכמות של קטגורים.
התפקיד שלנו לדאוג לכך שגוש הימין יהיה גדול יותר מגוש השמאל…

שלום . אתה חסר סבלנות .תקרא לאט לאט כדי שתבין מהר

נתניהו העם הנורמלי בחר בך !!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *