גורמים בכחול לבן נוטים להעדיף את המפלגות החרדיות על פני ישראל ביתנו מתוך הבנה שאיתן יהיה למפלגה יותר קל להקים קואליציה מאשר עם ליברמן. גנץ נמנע מלהכריז שיקים ממשלת אחדות חילונית, כפי שליברמן דורש ממנו

בכירים ב'כחול לבן' אומרים היום כי המפלגה תזדקק למפלגות החרדיות, יותר משתזדקק לישראל ביתנו, כדי להרכיב קואליציה, כך דווח ב'כאן חדשות'. הם סבורים שעם אביגדור ליברמן יהיה קשה יותר להרכיב קואליציה ואילו עם 17 המנדטים של החרדים יהיה אפשר להקים קואליציית מרכז-שמאל-חרדים.

על פי הדיווח של זאב הקם, הבכירים אומרים כי זו הסיבה לכך שיו"ר כחול לבן בני גנץ לא אמר עד כה בפומבי כי בכוונתו להקים "ממשלה חילונית" בלי המפלגות החרדיות, התנאי שהציב ליברמן לגנץ בכדי שימליץ עליו לנשיא ריבלין, מפני שהכרזה כזו של גנץ תסגור את הדלת בפני המפלגות החרדיות.

ביום חמישי דווח כי חברי הכנסת החרדים פועלים מאז נודעו התוצאות והתיקו שנוצר בין גוש הימין לגוש השמאל, להסיר את החרם מיאיר לפיד על מנת שתוכל לקום ממשלה יחד עם הליכוד וכחול לבן. מקורביו של סגן השר ליצמן טענו באוזני העיתונאי יאיר שרקי כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם".

ב'כאן חדשות' דווח מפי גורמים במפלגה שהיו"ר אריה דרעי נסוג מהסירוב לצירוף כחול לבן לממשלה בראשות נתניהו, כולל לפיד. לדברי הגורמים, הציוץ של דרעי כי פותח דלת לשיחות עם כחול לבן על בסיס ממשלה עם נתניהו. "עברנו מערכת בחירות לא קלה. בחודש הרחמים והסליחות הגיע הזמן לשים מאחורינו את שיח השנאה והחרמות ולזכור שאנשים אחים אנחנו", כתב היום דרעי.

מנגד, ‏באגדות ישראל לא ממהרים לכנס את מועצת גדולי התורה וכנ"ל בדגל התורה לגבי היוועצות עם גדולי הדור, וממתינים שתהיה הצעה ברורה. חברי הכנסת של דגל התורה עלו ביום חמישי למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, אך במפלגה הכחישו כי הנושא עלה לדיון.