אביגדור ליברמן וחברי סיעתו יתכנסו כדי להחליט כיצד לנהוג בפגישה עם הנשיא, וצפויים לא לתמוך באף מועמד משום שלא הצהירו שיקימו ממשלת אחדות ליברלית רחבה. המפלגה תקיים מסיבת עיתונאים בשעה 17:00 שם תוכרז ההחלטה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן צפוי להודיע היום (ראשון) כי מפלגתו לא תמליץ לנשיא המדינה רובי ריבלין על אף אחד מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה. כך על פי דיווח באתר וואלה.

בישראל ביתנו מסרו בתגובה: "אין שום החלטה סופית, נדון בנושא בישיבת הסיעה". בשבוע שעבר הסבירו גורמים במפלגה כי החלטה כזו עשויה להתקבל אם ואף אחד מהמועמדים לא יתחייב להקים ממשלת אחדות ליברלית עם הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו.

לפי הגורמים במפלגה, גוברת הערכה כי נכון לעכשיו הכיוון הוא לא להמליץ על אף מועמד בין השניים, זאת מכיון שלא גנץ ולא נתניהו לא הכריזו בפומבי על כוונתם להקים ממשלת אחדות רחבה חילונית, לפי דרישתו של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן.

ביום שישי הבהיר ליברמן כי לא קיים סיכום בינו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ. "שמעתי בתקשורת ש'כחול לבן' הודיעה שסיכמה עם 'ישראל ביתנו' שלא תוקם ממשלה בלעדינו. דבר ראשון, סיכום מן הסוג הזה לא קיים. דבר שני, תודה על הדאגה, אין צורך בכך אנחנו יודעים להסתדר גם בקואליציה וגם באופוזיציה. לכל המתעניינים, לא שוחחתי לא עם נתניהו ולא עם גנץ ואני גם לא מתכוון לשוחח עם אף אחד מהם עד אחרי ישיבת הסיעה ביום ראשון", אמר ליברמן.

המפלגה תקיים מסיבת עיתונאים בשעה 17:00 ובה היא צפויה להכריז על החלטתה בנושא, כאשר בהמשך הערב יגיעו חבריה לנשיא ריבלין ויודיעו לו על החלטתם.