שותף בצוות ההגנה של רה"מ נתניהו טוען כי לא דנו באפשרות של הסדר או חנינה תמורת פרישה מרצון. גורמים במערכת אכיפת החוק טענו בפני סנגוריו של ראש הממשלה נתניהו כי אם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון

עו"ד רם כספי, שהצטרף כיועץ לצוות ההגנה של נתניהו, הכחיש שהוא בוחן אופציה של חנינה תמורת עזיבת הזירה הפוליטית. "קיימות ראיות מוצקות שיש בהן כדי לסתור את כתב החשדות והן יוצגו בשימוע".

גורמים במערכת אכיפת החוק טענו בפני סנגוריו של ראש הממשלה נתניהו כי אם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. כך על פי חשיפת העיתונאי מוטי גילת בכאן 11.

אמש מסרו מטעמו של נתניהו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".

גורמים המעורים בתיק אומרים כי עסקה לצמצום האישומים עם ראש הממשלה או ביטולם – אינה על הפרק. בד בבד, הצטרף שלשום עורך הדין רם כספי לצוות ההגנה של נתניהו, וישמש יועץ לעורכי הדין.

ביום רביעי הגישו פרקליטי רה"מ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את הטיעונים שיציגו בשימוע. לפי דיווחים, בתיק 1000, יטען ראש הממשלה כי הוא לא ידע על השמפניות שניתנו לרעייתו שרה, ושמחירי הסיגרים היו הרבה יותר נמוכים. עוד יטען נתניהו כי העזרה שנתניהו נתן למילצ'ן כלל לא קשורה להיותו חבר שלו. לגבי תיקי 2000 ו-4000 צפוי נתניהו לטעון שהמערכת המשפטית בכלל לא אמורה להתערב ביחסי מו"ל, עורך או בעלים של עיתון או אתר, לראש הממשלה.

בנוסף, לפי הטיעונים שהגישו פרקליטי רה"מ, נטען כי בתיק 4000 – כל הטבה רגולטורית שנטען כי ניתנה לכאורה בתמורה לסיקור חיובי באתר "וואלה", הייתה לפי עמדת הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת.