נתניהו שוחח עם שרים בכירים בליכוד, והעלה בפניהם את האפשרות שלא להמליץ עליו זאת, מתוך הנחה שיו"ר כחול לבן ייכשל במשימה, והדבר יקל על ראש הממשלה לעמוד בה. מקורות יודעי דבר: ההחלטה תתקבל בערב. נתניהו נפגש עם דרעי וליצמן

מערכת הבחירות הסתיימה ללא הכרעה ומצב הגושים הוביל למעשה לתיקו כך שאף מועמד משני הגושים איננו יכול להרכיב ממשלה ללא הצד השני. בשל כך, בסביבת נתניהו מקיימים דיונים החל מפרסום תוצאות הבחירות כיצד ניתן לגרום לכך שנתניהו הוא זה שירכיב את הממשלה הבאה.

נתניהו שוקל היום (ראשון) שלא להמליץ על איש בפני הנשיא כמועמד להרכיב את הממשלה. זאת, כדי שיו"ר כחול לבן יקבל את המנדט ראשון, מתוך הנחה שייכשל במשימה, והדבר יקל עליו בהמשך לעמוד בה – כך על פי הפרסום בחדשות 13.

בין היתר, נתניהו שוחח הבוקר עם כמה שרים בכירים בליכוד והתייעץ איתם על האפשרות הזו. מקורות יודעי דבר מסרו כי נתניהו יחליט בנושא לקראת ההגעה של נציגיו לנשיא הערב. כזכור, סבב ההתייעצויות עם המפלגות יחל בשעה 17:00.

בנוסף, נתניהו נפגש עם יו"ר שס אריה דרעי וכן נפגש היום (ראשון) בצהריים עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וח"כ משה גפני לגבש עמדה ופתרונות לקראת ההמלצה מחר אצל הנשיא, שתכלול גם בקשה של ריבלין לשמוע פתרונות. ביהדות התורה הבהירו לערוץ 20 כי לא הייתה פניה מגורמים בכחול לבן.