שעות לפני הגעתו לבית הנשיא, מכנס יו"ר ישראל ביתנו מסיבת עיתונאים במהלכה הבהיר: "לא נוכל להמליץ על גנץ ולא על אף אחד אחר". לדבריו: "מבחינתי שיזרקו מטבע או ילכו מכות, העיקר שיקימו ממשלה". על הרשימה המשותפת אמר כי "אנחנו נהיה בצד השני"

יו"ר ישראל ביתנו, חה"כ אביגדור ליברמן, כינס היום (ראשון) מסיבת עיתונאים, בה הודיע כי סיעתו לא תמליץ לנשיא המדינה על אף אחד מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה. "אנחנו לא יכולים להמליץ על נתניהו – ולא על גנץ". עוד הסביר ליברמן כי מפלגתו לא המליץ על בני גנץ בפני הנשיא מכיון ש"כל מה שאנחנו רואים היום באופן ברור זה שהוא משמר את האופציה להקים ממשלה עם החרדים ועם הרשימה המשותפת".

יו"ר ישראל ביתנו הכחיש כי קיים תיאום בינו לבין מפלגת כחול לבן או גנץ והוסיף: "אני מקווה שהנשיא יקח פה הובלה, מבחינתי שיזרקו מטבע או ילכו מכות. מה שחשוב זה להקים ממשלה".

על הרשימה המשותפת אמר: "הם אויבים – איפה שהם יהיו, אנחנו נהיה בצד השני". ליברמן הסביר שבניגוד לחרדים שאותם הגדיר "יריבים פוליטיים" הרשימה המשותפת הם אויבים. "הם לא יריבים פוליטיים – איפה שהם יהיו, אנחנו נהיה בצד השני של המתרס. אני לא רוצה להרבות במילים, אבל מי שבוודאי זוכר את אותו איימן עודה שהחרים את לוויית שמעון פרס, אבל באותו שבוע עלה לקברו של ערפאת ברמאללה. יש בתוך כנסת ישראל מפלגה שמנסה להרוס אותנו מבפנים, ומבחינתי במקרה הטוב מקומם בפרלמנט ברמאללה, לא בכנסת ישראל".

"אני שמח ששתי המפלגות הגדולות הגיעו לאותה מסקנה שדיברנו עליה כל הבחירות – יש אופציה אחת – ממשלת אחדות". סיכם ליברמן. וטען כי כעת כל המפלגות: "חזרו ואמרו בימים האחרונים שזה הצורך הלאומי. זו ההכרעה, זה רצון הבוחר. אין שום סיבה שבגלל ויכוח מי הראשון ומי השני לגרור את כולנו למערכת בחירות נוספת".