יו"ר 'ישראל ביתנו' פרסם כי יו"ר 'כחול לבן' התקשר אליו וסיכמו להיפגש מחר: "י ויכוח ילדותי בין נתניהו לבין גנץ מי יכהן כרה"מ ראשון, מקווה שנשיא יתווך בין השניים". עוד הוסיף: "המפלגות החרדיות הן יריב פוליטי, הרשימה המשותפת היא גיס חמישי"

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, פרסם הערב כי יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ התקשר אליו והם סיכמו להיפגש מחר: "‏היום בערב התקשר אליי בני גנץ ולבקשתו נקבעה פגישה למחר אחר הצהריים בתל אביב", כתב ליברמן בטוויטר. זאת אחרי שמוקדם יותר היום החליט כי חברי ישראל ביתנו לא ימליצו על אף אחד להרכבת הממשלה, וכך עשו הערב בפגישתם אצל הנשיא.

"ההבטחה שלנו לבוחר היתה שהראשון מבין המועמדים שיכריז שהוא תומך בהקמת ממשלה ליברלית רחבה עם שלוש המפלגות", אמר הערב ליברמן, "מה שקרה מיד לאחר הבחירות הוא שנתניהו הקים את 'גוש ההלכה' וגנץ מנסה בכל דרך לשמר את האופציה להקים ממשלה צרה עם החרדים והרשימה המשותפת".

"אני רוצה להדגיש", הבהיר יו"ר ישראל ביתנו את ההבדל מבחינתו בין המפלגות החרדיות לערביות, "המפלגות החרדיות הן יריב פוליטי ולא אויב. לעומת זאת הרשימה המשותפת היא גיס חמישי, המנסה להרוס אותנו מבפנים והמקום שלהם בפרלמנט ברמאללה לא בכנסת ישראל".

ליברמן חזר והדגיש לסיום כי, "ישראל ביתנו תעשה הכל על מנת לכפות על שתי המפלגות הגדולות הקמת ממשלה ליברלית רחבה. מה שמפריד בין הקמת ממשלה כזו לבין בחירות חדשות, זה ויכוח ילדותי בין נתניהו לבין גנץ מי יכהן כרה"מ ראשון. אני מקווה שנשיא המדינה יקח את ההובלה ויתווך בין השניים, ומצדי שיטילו מטבע מי יהיה הראשון".

סבב הפגישות הראשון של המפלגות עם הנשיא ריבלין תם מוקדם יותר הערב. נציגי ארבע מפלגות ורשימות הגיעו כדי למסור את המלצתם למועמד המתאים ביותר לדעתם להקמת הממשלה הבאה: נציגי הליכוד וש"ס המליצו על נתניהו, נציגי כחול לבן והרשימה המשותפת המליצו על ח"כ בני גנץ.

כזכור, מספירת כלל הקלפיות, למעט כמה בודדות, עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-80 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.