צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

השר כחלון: "אני מתכוון להמשיך בפוליטיקה כשר האוצר"

ברקע הדיווחים כי הוא מתכוון לפרוש, כינס שר האוצר מסיבת עיתונאים במשרד, במהלכה ציין כי הוא מתכוון להישאר בתפקיד. הוא הוסיף: "ראש הממשלה יודע שאני רוצה את התפקיד. המערכת הפוליטית הפסיקה לתפקד מאז הוכרז על בחירות לפני שנה"

שר האוצר משה כחלון קיים מסיבת עיתונאים באוצר לרגל התקציב הזמני שיהיה עד שיאושר תקציב 2020. במהלכה אמר "אזהרות חברות דירוג האשראי מחייבות אותנו לפעול כדי למנוע הידרדרות המשק".

לדבריו, "המערכת הפוליטית הפסיקה לתפקד מאז הוכרז על בחירות לפני שנה. מה שמערים קשיים על הטיפול באתגרים הכלכליים שיש לנו. אני לא מכיר תקדים של שתי מערכות בחירות בשנה אחת ואני מקווה שלא נחזור על החוויה הזאת בשנים הקרובות".

"משרד האוצר, כמשרד המוביל את המדיניות באחריות, מחויב לפעול כדי למנוע הידרדרות המשק. חברות הדירוג מזהירות שחוסר היציבות הפוליטי עשוי לפגוע בכלכלת מדינת ישראל וכמובן בדירוג. אני מייחל ומקווה ופונה שתוקם ממשלה מהר ככל הניתן כדי שהמערכת הכלכלית ומערכות נוספות יחזרו לתפקד באופן מלא ולטפל באתגרים שלפנינו. יש לנו אתגרים לא פשוטים ברווחה, בבריאות, בצמצום הגירעון ובנושאים אחרים. לצורך זה אנחנו זקוקים לכנסת. האתגרים לא ממתינים לפוליטיקאים – הם רצים לבד".

כחלון אמר כי הוא מתכוון להמשיך להיות שר אוצר גם בממשלה הבאה ואמר: "אעשה הכל להיות שר אוצר". לגבי הגירעון אמר כחלון כי הגירעון בסוף השנה יהיה בסביבות 3.5-3.6 אחוזים וכי תקציב 2020 יהיה "במתווה גירעון יורד, כדי להוכיח לחברות הדירוג ש-2019 הייתה שנה מיוחדת". כחלון לא שלל העלאת מסים, אך אמר כי הוא חושב שזה הדבר האחרון שצריך לעשות. וכי הוא "מאד מקווה לא להגיע לשם – אבל אחריות נגלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן