צילום: מתי שטרן, שגרירות ארה"ב ירושלים

"עסקת המאה" • אחרי נתניהו וריבלין: גרינבלט נפגש עם גנץ

שליח נשיא ארצות הברית למזרח התיכון נפגש עם יו"ר כחול לבן ו"ניהלו שיח על נושאים שונים ובהם חשיבות יחסי ישראל-ארה"ב, האתגרים הביטחוניים באזור והמאמצים לקידום תהליך השלום". אתמול נפגש עם הנשיא וביום שישי עם ראש הממשלה

שליח נשיא ארצות הברית למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, נפגש היום (שני) עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. בפגישה, שנערכה בבניין השגרירות האמריקנית בתל אביב נכח גם שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן. מ'כחול לבן' נמסר כי, "השלושה ניהלו שיח על נושאים שונים ובהם חשיבות יחסי ישראל-ארה"ב, האתגרים הביטחוניים באזור והמאמצים לקידום תהליך השלום".

אתמול נועד גרינבלט עם נשיא המדינה ראובן ריבלין שהגיע להיפרד מהנשיא לקראת תום תקופת שירותו באזור. ביום שישי נפגש שליחו היוצא של טראמפ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפגישה השתתפו גם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר.

מטרת הביקור והפגישות היא ככל הנראה לבחון את היתכנות יישום תוכנית השלום של הממשל האמריקאי עם מי שככל הנראה יוביל את המהלך מהצד הישראלי. לפי ההשערות בישראל, הממשל מתכנן לפרסם את פרטי התוכנית עוד לפני הרכבת הקואליציה. גורמים פוליטיים סבורים כי ייתכן שפרסום קרוב של "עסקת המאה" יהווה טריגר להקמת ממשלת אחדות לאומית.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס שבשבוע שעבר לתוצאות הבחירות בישראל ואמר כי, "התוצאות האלה מגיעות וזה צמוד מאוד". הוא נשאל האם הוא מוטרד מתוצאות הבחירות והשיב, "לא אני לא, כולם ידעו שזה יהיה צמוד מאוד, נראה מה יקרה". הנשיא האמריקני הוסיף והדגיש כי, "היחסים שלנו הם עם ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן