בשבוע הבא אמור להתחיל השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשלושת התיקים המתנהלים נגדו. גורמים משפטיים טוענים כי יושקעו מאמצים רבים כדי להגיע להחלטה כבר בחודש נובמבר – חודש מוקדם מהצפוי. "נקבל החלטה מקצועית במהירות האפשרית"

בשבוע הבא אמור להתחיל השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשלושת התיקים המתנהלים נגדו – 1,000 2,000 ו3,000. השימוע יחל ביום רביעי הבא ומיד לאחר מכן, צפויים היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובכירי הפרקליטות לפתוח במרתון דיונים, במטרה להגיע להחלטה מהר ככל הניתן. הצפי במערכת המשפט היה – שהדיונים יסתיימו לקראת פרישתו של פרקליט המדינה שי ניצן באמצע חודש דצמבר.

אולם הערב (שני) מצוטטים ב'חדשות 13' גורמים משפטיים בכירים שטוענים כי יושקעו מאמצים רבים כדי להגיע להחלטה כבר בחודש נובמבר – חודש מוקדם מהצפוי. "מיד לאחר השימוע יתחיל בפרקליטות ובמשרד היועמ"ש מרתון דיונים במטרה לקבל החלטה סופית בנובמבר. נקבל החלטה מקצועית במהירות האפשרית". טענו אותם גורמים.

בתחילת השבוע טענו גורמים במערכת אכיפת החוק בפני סנגוריו של ראש הממשלה, כי אם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. כך על פי חשיפת העיתונאי מוטי גילת בכאן 11. מטעמו של נתניהו מסרו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".

הבאלגן הפוליטי עושה סדר בסיבוך המשפטי; "לא תהיה דחייה בשימוע"

ביום רביעי הגישו פרקליטי רה"מ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את הטיעונים שיציגו בשימוע. לפי דיווחים, בתיק 1000, יטען ראש הממשלה כי הוא לא ידע על השמפניות שניתנו לרעייתו שרה, ושמחירי הסיגרים היו הרבה יותר נמוכים. עוד יטען נתניהו כי העזרה שנתניהו נתן למילצ'ן כלל לא קשורה להיותו חבר שלו. לגבי תיקי 2000 ו-4000 צפוי נתניהו לטעון שהמערכת המשפטית בכלל לא אמורה להתערב ביחסי מו"ל, עורך או בעלים של עיתון או אתר, לראש הממשלה.

בנוסף, לפי הטיעונים שהגישו פרקליטי רה"מ, נטען כי בתיק 4000 – כל הטבה רגולטורית שנטען כי ניתנה לכאורה בתמורה לסיקור חיובי באתר "וואלה", הייתה לפי עמדת הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת.

בתגובה לפרסום: בלשכת נתניהו הגיבו "בעקבות מספר פרסומים בסוף השבוע בנושא עסקת טיעון, אני שב ומבהיר שלא היה ולא נברא. אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון. פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".פרקליט המדינה שי ניצן צפוי לפרוש ב-17 לדצמבר והסברה הייתה שההחלטה תתקבל עד לפרישתו, אך כאמור גורמים משפטיים בכירים ציינו כי קבלת החלטה בנובמבר פירושה התנגשות עם לו"ז הרכבת הממשלה ולכן זה משמעותי מאוד.

אם אכן היועמ"ש יחליט על כתב אישום תוך כדי המהלך הפוליטי הנוכחי, זה ירע מאוד את מצבו הפוליטי של נתניהו – עד כדי עידוד המרד הפנים מפלגתי שבכחול לבן מחכים לו. אבל, גם לנתניהו יש מהלכים משלו. אחד הכלים זה לנסות להקדים את לו"ז היועמ"ש, כלומר – לעשות מה שביכולתו כדי להביא לסיום הרכבת הממשלה לפני פרסום החלטת היועמ"ש.

לדוגמה, אם נתניהו יקבל לידיו את המנדט, הוא יוכל להחליט להחזיר אותו לנשיא מיד במקום לנצל את כל הזמן העומד ברשותו וכך לקצר את התהליך בכחודש.