אמסלם ונתניהו בישיבת הסיעה היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמסלם לח"כי הליכוד: "לא יכול להיות שכולם לא עולים ומגבים את נתניהו"

יו"ר סיעת הליכוד תקף את חבריו למפלגה שאינם מגבים מספיק את ראש הממשלה, יו"ר המפלגה: "אם לא תתנו יד - הספינה תשקע. אי אפשר שרק בנאדם אחד ייקח הכול על הכתפיים. הרי אף אחד פה לא מתכנן להתמודד נגד נתניהו ומי שיתמודד יפסיד"

שר התקשורת ויו"ר סיעת הליכוד דודי אמסלם תקף היום בישיבת הסיעה את חבריו למפלגה שאינם מגבים מספיק את היושב ראש, ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אם לא תתנו יד – הספינה תשקע. אי אפשר שרק בנאדם אחד ייקח הכול על הכתפיים. למה אתם שותקים?", כך לפי ציטוטים שופרסמו בערב ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח של מיכאל שמש, אמסלם שדיבר באופן אמוציונלי ותקיף, הוסיף כי "לא יכול להיות שכולם לא עולים ומגבים את ראש הממשלה, הרי אף אחד פה לא מתכנן להתמודד נגד נתניהו ומי שיתמודד יפסיד". על פי הדיווח, הנוכחים במקום העידו כי נתניהו שיושב ליד אמסלם הביע סיפוק מהתמיכה.

בתוך כך, ב'וואלה' דווח כי נתניהו אישר בישיבת הסיעה כי יש הצעות לתיווך מול גנץ, אך אין מגע ישיר בין הצדדים. במהלך הישיבה הוא נשאל על ידי סגנית השר ציפי חוטובלי בעניין הרוטציה, והשיב: "אין דיבור בכלל. הקצב של המתווכים הוא אולי אחת לשעתיים. ההצעות נערמות מכאן עד השמיים, אבל אין מגע ישיר, אין קשר עם גנץ".

ב'מעריב' דווח כי במהלך הישיבה נשאל נתניהו אם מתקיימים מגעים כלשהם עם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "לא שידועים לנו", השיב. בתוך כך בליכוד מעריכים כי נתניהו עשוי לקבל ראשון את המנדט מהנשיא. לפי הצעתו של לוין, "צריכים לקבל את המנדט, לבדוק היתכנות להרכבת הקואליציה ואם וכאשר יתברר כי המשימה בלתי ניתנת להשגה – להחזיר את המנדט לנשיא תוך ימים אחדים. זאת במטרה להעביר את המנדט לכחול לבן בהקדם האפשרי, בהנחה שגם גנץ יכשל במשימה".

נתניהו אמר בפתח הסיעה כי, "אנחנו עומדים כמה ימים לפני ראש השנה. אני מאחל לכולכם, לכל עם ישראל, שנה טובה. שנה של ביטחון, שגשוג ואחדות. למה אחדות? כי זהו צו השעה. זה גם הצו הברור שהציבור נתן בבחירות האלה. בואו נדבר דוגרי. אנחנו רצינו להקים ממשלת ימין. לצערנו, זה לא התאפשר כי לא קיבלנו מספיק מנדטים לעשות זאת".

"גנץ רצה להקים ממשלה מהצד השני. גם הוא לא קיבל מספיק מנדטים לעשות זאת. לכן הממשלה היחידה שאפשר להקים היא ממשלת אחדות רחבה בינינו. הדרך היחידה להגיע לממשלה כזאת היא לשבת ולדבר. להגיע לאחדות ולפשרות בין המחנה הלאומי בראשותי שמאוחד כאיש אחד, ואני מודה ל-55 חברי הכנסת שעומדים איתן, לבין מחנה השמאל בראשות גנץ".

"צריך להגיע לאחדות, בלי פסילות. בלי חרמות, ביד מושטת לפיוס לאומי אמיתי. אם נדבר בראש פתוח ובנפש חפצה, נוכל להקים ממשלה טובה ורחבה לישראל. זה מה שהעם מצפה מאיתנו. אני מבקש להודות לכם, חברותיי וחבריי לליכוד, על התמיכה החד-משמעית וההתייצבות החשובה בעת הזאת. שנה טובה לכולכם", כך נתניהו.

2 תגובות

אבל למה כל פסקה כתובה 3 פעמים פעם בכותרת פעם בהתחלה ופעם לסיום? אם אין מה לכתוב אל תכתבו!!!

הנאמנות למנהיג ממש לא תמיד משתלמת ,
שרון הפקיר ופינה את גוש קטיף
ונתניהו הפקיר את הדרום לחסדי החאמס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *