צילום: פלאש 90

"התכוונתי לרשום": חוקרי מס הכנסה פשטו על סוכנות רכב בבני ברק

ביטולים במסעדה בסך 70 אלף שקלים ועסקה בסך 92 אלף שקלים למכירת רכב שלא נרשמה בספרי העסק אלו רק חלק מהליקויים שנמצאו במבצע מס הכנסה באזור גוש דן ובעיר בני ברק. התשובות המקוריות של בעלי העסקים - "התכוונתי לרשום"
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

עובדי פקיד שומה גוש דן ערכו לאחרונה מבצע ביקורות ב- 103 בתי עסק מענפי המסחר ומתן השירותים. הביקורות התרכזו בערים רמת גן, בני ברק, גבעתיים וקריית אונו. במהלך המבצע נמצא כי מתוך 103 בתי עסק שנבדקו, ב-19 לא נרשמו הכנסות כחוק.

במהלך הביקורות הגיעו המבקרים לעסק למסחר ברכב בבני ברק, שם מצאו צ'ק בסך 20,000 ₪ שלא תועד בספרי העסק. מבדיקה מעמיקה עלה כי צ'ק זה ניתן בעבור עסקת טרייד אין של מכונית ששוויה 92,0000 ₪. העסקה כולה לא נרשמה בספרי העסק ולא תועדה כלל. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשם הצ'ק ומדוע לא נרשמה העסקה של מכירת הרכב, ענה בעל העסק: "התכוונתי לרשום".

בביקורת אחרת, הגיעו המבקרים למסעדה באזור גוש דן, שם מצאו במהלך בדיקת סרט הקופה ביטולים בסך 70,000 ₪, שנעשו בחודשיים בלבד. לשאלת המבקרים מדוע יש ביטולים בסכומים גבוהים כל כך, ענה מנהל המסעדה כי: "יש הרבה עובדים חדשים על הקופה והם טועים". במסעדה אחרת בגבעתיים, ערכו המבקרים קנייה מקדימה שלא נרשמה בקופה. כמו כן בספירת הקופה נמצאו שוברי אשראי שגם הם לא תועדו. כאשר נשאל בעל העסק מדוע לא נרשמו הכספים, ענה: "העובדת חדשה והיא עושה המון טעויות אנחנו נעשה בדק בית".

בביקורת בחנות בגדים בקריית אונו, נמצאו צ'קים בסך כולל של 2,555 ₪, שלא נרשמו בספרי העסק או תועדו כלל. לשאלת המבקרים מדוע הצ'קים לא נרשמו בספרים כנדרש ענה בעל העסק: "אני התכוונתי לרשום ברגע שאני מפקיד אותם לחשבון הבנק".

ביקורות אלו נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

כתבות קשורות

שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת ראה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

2 תגובות

 1. שוב, למה הכותרת הזו? הכתבה מתארת ביקורת שנעשתה על 103 בתי עסק, ברמת גן, ב"ב, גבעתיים וקריית אונו. למה צריך לתת כותרת של סוכנות רכב בבני ברק הנותנת את התחושה כביכול "בבני ברק מעלימים מסים". כהמשך לכתבה ההזויה על כרטיס סטודנט של י.נ.ר. די עם המזוכיזם הזה.

 2. תגובות משעממות… כשפרסמתם על הפשיטה באזור הצפון לפני כמה חודשים, התירוצים היו קורעים אחד אחד???. יבשים הגוש דנים האלו…

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן