אחרי הפגישה שהתקיימה אתמול בין גנץ לנתניהו, השניים שיגרו מסרים מרגיעים למחנות שלהם. אך למרות זאת, הנשיא ריבלין הזמין אותם לארוחת ערב משולשת שתתקיים בביתו ובמקביל, מובילי המו"מ: יריב לוין ויורם טורבוביץ' ימשיכו בשיחות


לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ אצל נשיא המדינה ריבלין אמש, השר יריב לוין ויורם טורבוביץ', שעומדים בראש צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, נפגשים בשעה זו (שלישי) בכפר המכביה שברמת גן. לוין אמר בפתח הפגישה כי "יש הרבה עבודה". מחר צפויים להיפגש נתניהו וגנץ פעם נוספת אצל הנשיא.

כאמור, פגישה משולשת נערכה אתמול בערב בבית הנשיא בהשתתפות ראובן (רובי) ריבלין, רה"מ נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ. לאחר כשעה ורבע הנשיא יצא מהחדר, וראשי שתי המפלגות הגדולות נשארו לדון בארבע עיניים. כעבור חצי שעה נוספת, השניים סיימו את פגישתם וסיכמו שלא לפרט בשלב זה את תוכן השיחה.

בליכוד האשימו היום את כחול לבן במתן תדרוכים כוזבים לעיתונאים, ובניסיון לדחוף לפירוד במחנה הימין כדי להכשיל את מאמצי הקמת ממשלת האחדות. מקורבים לגנץ אמרו מצידם כי בשלב זה הם מאמינים לנכונות של נתניהו לקיים שיחות רציניות להקמת ממשלת אחדות. הם הוסיפו כי יש הבדל גדול בין הודעת נתניהו אתמול, לפיה הוא מנהל את המשא ומתן מטעם כל בלוק הימין, לבין התנהלותו בשטח. לדבריהם, במעשיו הוא נראה כמי שמנהל את המגעים מטעם הליכוד בלבד ולא מטעם הגוש.

חבר הכנסת יבגני סובה מישראל ביתנו אמר בראיון לרשת ב' כי במפלגתו "לא פוסלים אישית". לדבריו, "יש פערים בין המפלגות, כמו שיש פער בינינו למפלגות החרדיות בנושאי דת ומדינה, ואנחנו לא רוצים לשבת איתם בממשלה. יש פה משחק לא פשוט, אני מקווה ששתי המפלגות יבינו שאי אפשר לבוא למו"מ עם 'בלוקים'".

הנשיא הדגיש בפני נתניהו וגנץ כי בתום סבב ההתייעצויות אין לאף אחד מהמועמדים רוב של 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה ושיגר לעברם איום מרומז לפיו מרחב שיקול הדעת ששמור לו גדול מתמיד – כלומר ביכולתו להטיל את מלאכת ההרכבה גם על מועמד אחר אם השניים לא יסתדרו ביניהם.

עוד הבהיר ריבלין בפני ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן כי לעניות דעתו המצב הנוכחי בו מכהנת ממשלת מעבר – פוגע באופן חמור ביותר באזרחי ישראל "וביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שעומדים לפתחינו". עוד אמר הנשיא: "העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות גם במחיר אישי ולפעמים אידיאולוגי, זוהי לא העת לחרמות". עוד הנשיא הוסיף: "ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה".