שמחה בחצר הקודש סאדיגורה: כ''ק האדמו''ר ששהה תקופה ארוכה וממושכת בארה''ב בעקבות צרכי רפואה, עלה אמש על טיסה מלאס אנגל'ס לישראל, ועתיד לנחות היום בצהריים. בבית המדרש בבני ברק נערכים להשתתפות אלפים בתפילות הימים הנוראים

שמחה גדולה בחצר הקודש סאדיגורה: כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה שליט"א (לרפו"ש) ששהה תקופה ארוכה וממושכת בארה"ב בעקבות צרכי רפואה הביע את רצונו בתקופה האחרונה לחזור לארץ הקודש לקראת ה'ימים הנוראים' לשהות עם חסידיו בחצר הקודש בבני ברק.

מלכתחילה חשבו בני הבית והמקורבים כי דבר זה לא יתממש ויצא לפועל בגלל מצבו הרפואי של הרבי שליט"א, אך לפני כשלשה שבועות הודיעו בחסידות כי אכן הרבי ישוב ארצה לקראת ראש השנה וישהה בראש חסידיו בבית מדרשו בבני ברק, דבר שפורסם כאן ב'חדשות JDN' לראשונה.

אלא שאז התברר כי הסיכויים שאכן הרבי ישוב ארצה לקראת ימי הרחמים והסליחות, קלושים הם, דבר שהביא לדאגה רבה בקרב החסידות, גם בימים האחרונים טרם התבהרה התמונה, ושמועות סותרות לכאן ולכאן זרמו בחצר הקודש, רק אמש (שלישי) בשעת לילה הודיעו בחסידות באופן רשמי כי הרבי עלה על טיסה מבית האכסניא בלאס אנגל'ס ארה"ב לכיוון ארה"ק, ועתיד לנחות היום (רביעי) בשעות הצהריים.

 

התרגשות בסאדיגורה: לאחר תקופה – אמש נערך טיש יארצייט

 

הידיעה המרעישה התקבלה הבוקר בחסידות בהתרגשות ושמחה עצומה, לאחר תקופה ארוכה של כמעט שנה שהרבי היה בארה"ב. בבית מדרש החסידות ברח' הרב גוטמכר בבני ברק נערכים לקראת בואו של הרבי, והשתתפות אלפים מחסידיו בתפילות ראש השנה, ולצורך כך אף הוסיפו מקומות ישיבה רבים לרווחת החסידים.

כזכור, אף ערכו בער"ח אלול האחרון מעמד תפילה להחלמת הרבי בבית מדרשו בבני ברק, כאשר באופן מפתיע השתתף כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א ואף נשא דברי התעוררות ותפילה.