צילום: נועם רבקין / פלאש 90

ריבלין שוקל להטיל על נתניהו כבר הערב את הרכבת הממשלה

הנשיא ריבלין שוקל להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה אם יווכח כי הדיונים בין הליכוד לכחול לבן הגיעו למבוי סתום. ברקע המו"מ ישנה מחלוקת פנימית חריפה בכחול לבן, יאיר לפיד, אינו מוכן לשבת בממשלה שבה נתניהו מכהן כראש ממשלה

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

נשיא המדינה ראובן ריבלין צפוי להטיל עוד הערב (רביעי) את מטלת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו – אם לא יראה התקדמות במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן. כך על פי הפרסום של העיתונאי ספי עובדיה בערוץ 13.

בשעה 18:00 ייפגש שוב הנשיא עם נתניהו וגנץ במשכנו שבירושלים. אז ישמע מהצדדים ויעודכן על התקדמות או אי התקדמות במו"מ. אם אכן יווכח כי אין התקדמות כלשהי במגעים בין הצדדים וכי הפערים גדולים ולא ניתנים לגישור בשלב זה, הרי שיחליט להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה לרה"מ נתניהו.

לא מן הנמנע שכוונת ריבלין לתת את המנדט כבר הערב נעשית במטרה ללחוץ את הצדדים על מנת שאלו לא יחשבו שבית הנשיא יהיה תירוץ לעיכוב בהרכבת הממשלה או תירוץ למשיכת זמן. הסבירות ההגיונית היא שאם יחליט להטיל זה יהיה על נתניהו, שמאחוריו עומד גוש של 55 חברי כנסת.

הלילה צומצם הפער בין הליכוד לכחול לבן למנדט בודד, בעקבות הליכי בדיקה ובקרה של תוצאות הבחירות על ידי ועדת הבחירות המרכזית. הליכוד עלה ל-32 מנדטים, על חשבון יהדות התורה שירדה לשבעה מנדטים. חלוקת המנדטים ליתר הרשימות נותרו ללא שינוי, וכחול לבן נותרה ראשונה עם 33 מנדטים.

נציין כי ברקע המשא ומתן ישנה מחלוקת פנימית חריפה בכחול לבן, מספר 2 בכחול לבן ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אינו מוכן לשבת בממשלה שבה נתניהו מכהן כראש הממשלה, גם במקרה של רוטציה. גורמים בכחול לבן אמרו אמש: "לפיד בעד אחדות, אבל לא יישב בממשלה של ביבי".

אחת ההצעות שהציע הליכוד בפגישת נתניהו וגנץ הראשונה וכן בפגישת צוותי המשא ומתן שהתקיימה אתמול, הייתה שכחול לבן יוותרו על הדרישה לעמוד ראשונים בראשות הממשלה – ובתמורה לכך יקבלו תקופת כהונה מורחבת שעשויה להגיע גם עד שלוש שנים.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, התייחס אמש למאמצים להקמת ממשלת אחדות בכינוס מפלגתו. "אני מבין שנתניהו הסכים ללכת לרוטציה. אני לא מכיר את הפרטים אבל זה מה שהנשיא מוביל", אמר. "אנחנו סומכים על נתניהו והוא מוביל את המשא ומתן מבחינתנו, אבל אנחנו גם פונים לגנץ".

5 תגובות

לא תהיה מממשלה חרדים.תתעוררו.צריך לעשות תשובה

בודאי שלפיד נגדנרוטציה עם ביבי, הרי הוא בונה על רוטציה בינו לבין גנץ ומבין שלא תהיה רוטציה על רוטציה וממילא הוא מחוץ לתמונה. אם הוא יוצא מהמשחק אז למה שלא יפרד לגמרי מכחול לבן? הדבק נגמר בסיטואציה כזו

השמאל לא מעניין אותו כלום גם לא לשלוט לשלוט זה היה השליה שהם חשבו פעם שהם שולטים.
אז הם עברו או חזרו לשנאת חינם .
מעשה אבותיהם בידם.

גנץ צריך להראות מנהיגות הוא צריך להגיד לפיד שלום ולא להתראות.

יהיר לפיד היהיר גם אנו מהימין תומכי החרדים והתורה ונתנייהו לא מעוניינים לשבת איתך איש קטן ועלוב ..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן