ארגון בצלמו פנה למחלקה לחקירות שוטרים בדרישה לפתוח בחקירה נגד השוטרים שהיכו אמש את האישה בב"ב עקב כך שלטענתם לא עברה במעבר חצייה כנדרש על פי חוק. "מקרה זה מצטרף למקרה של הכאת הנער החרדי האוטיסט ומקרים נוספים"

בעקבות פניות של תושבים רבים לארגון בצלמו: ארגון בצלמו פנה אמש בשעות הלילה למחלקה לחקירות שוטרים בבקשה לפתיחה בחקירה התנהגות השוטרים עם האישה בבני ברק.

במכתב שנשלח נכתב: "הערב נעצרה אשה בשל אי מעבר חצייה נכון. בלי לזלזל בכלל בחשיבות שמירת החוק בכלל ושמירת חוקי התנועה בפרט. ישנה גם חשיבות להפעלת כוח. ברי שכמות המשאבים שמפעילים לעצור חשוד ברצח לעומת חשוד בגניבת מסטיק אינה שווה".

לצערי במעצר נראית נערה מפוחדת מבוהלת ובוודאי לא אלימה בוודאי לא בעלת כוחות מול אינספור שוטרים. חשוב להדגיש מגמת שיטור היתר ובכלל מגמת המשטרה בשנים האחרונות הינה ליצור קשר בין קהילות שיחסית מודרות ממשטרת ישראל ולא ליצור מאזן אימה מולם. לצערי המקרה אתמול גרם ההיפך הגמור".

"מקרה זה מצטרף למקרה של הכאת הנער החרדי האוטיסט ועוד. אני קורא לכם לעשות בדק בית דחוף להודות על המשגה ולרענן לשוטרים את ההנחיות. חשוב לשמור על החוק ולא פחות חשוב לשמור על אמון הציבור במשטרה".

בתיעוד שהופץ אמש נראה מעצר אלים של אישה בבני ברק, לאחר שחצתה כביש שלא במעבר חצייה. האישה הוחזקה בכוח על ידי מספר שוטרים ושוטרות, כשהיא זועקת. לאחר מכן היא נאזקה תוך כדי אלימות. בנוסף, מתיעוד נוסף שהתפרסם מזירת האירוע עולה כי למקום הגיעו מספר רב של ניידות משטרה.

עד ראייה צוטט ב'חדשות 13' כי, "ניסיתי לדבר עם השוטרת אמרתי לה 'את רואה שהיא לא בסדר, בואי ננסה להרגיע את הסיטואציה, תתנו לה דוח ותשחררו', אבל השוטרת גררה אותה באלימות, תפסה אותה והידקה לה את האזיקים על הידיים. הייתה שם אלימות בלי סיבה, דחפו שם אנשים. זו מראה של ההסתה".

מארגון בצלמו נמסר: "בהסתכלות בסרטון עולה תמונה מזעזעת בהתנהגות השוטרים במקום. איננו מקבלים את טענת המשטרה לפיה היא התנהגה בצורה לא נאותה כלפיי השוטרים. שום דבר אינו מצדיק את פעולת השוטרים האגרסיבית שננקטה מצידם במקום. פנינו למח"ש בבקשה לפתוח בחקירה בהתנהגות השוטרים במקרה האמור. לא ניתן לאלימות השוטרים להמשיך ולבטא את עצמה כנגד הציבור החרדי והכללי".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על הצגת תמונה חלקית תוך הטעיית הציבור. מאז תחילת שנה נהרגו 26 הולכי רגל שלא חצו במעבר חצייה (41% מסך הולכי הרגל שנהרגו), ונפצעו עוד 354 בני אדם, 40% מתוכם באורח קשה".

"מדובר בהולכת רגל בת 42, שנראתה על ידי השוטרים כשהיא חוצה כביש סואן שלא במעבר חציה ובאופן מסוכן בניגוד לחוק. לאחר שהתבקשה להזדהות וניהלה שיח עם השוטרים שביקשו לאכוף את החוק, סירבה להזדהות ואף נקטה באלימות נגד השוטרים ולכן עוכבה לתחנה ומשסירבה נעצרה. מעצר זה ודאי היה נמנע, לו רק הייתה מזדהה ומאפשרת את פעילות האכיפה שבוצעה כחוק בדומה לאלפי פעולות אכיפה דומות המבוצעות מדי שנה".