יו"ר ש"ס מעלה תהיות לגבי תוצאות הבחירות וטוען "למרות הגידול, שתי המפלגות נשארו עם 16 מנדטים", תהה השר והוסיף: "זה לא מסתדר לי. לא עושה שכל וגם לא צודק". בתוך כך, ועדת הבחירות מתכננת להציב בבחירות הבאות קלפיות שקופות

יו"ר מפלגת ש"ס השר אריה דרעי מעלה הערב (רביעי) תהיות לגבי תוצאות הבחירות וטוען כי לא יתכן שהמפלגות החרדיות שגדלו בכ-90 אלף קולות לא עלו אפילו במנדט אחד. "‏שס ויהדות התורה גדלו ב-90 אלף קולות בסך הכל בבחירות, ש"ס גדלה ב-72 אלף קולות ויהדות התורה גדלה ב-18 אלף קולות", כתב השר דרעי. "למרות הגידול, שתי המפלגות נשארו עם 16 מנדטים", תהה השר והוסיף: "זה לא מסתדר לי. לא עושה שכל וגם לא צודק".

בתוך כך, בעקבות הטענות החוזרות ונשנות על זיופים בבחירות, ועדת הבחירות מתכננת להציב בבחירות הבאות קלפיות שקופות כדי למנוע ממצביעים לשלשל בו זמנית כמה מעטפות. פתרון נוסף שבוחנים – מנגנון בפתח הקלפי שיאפשר הכנסת מעטפה אחת בכל פעם.

כזכור, בוועדת הבחירות החליטו להעניק מנדט נוסף למפלגת הליכוד על חשבון יהדות התורה. בעקבות כך ביהדות התורה שוקלים לערער על תוצאות הבחירות. בהודעה שפרסמו נכתב: "סיעת יהדות התורה סבורה כי המנדט השמיני עפ"י הנתונים שברשותה מגיע לה ועל כן היא שוקלת להגיש ערעור על תוצאות הבחירות".

יהדוה"ת: "המנדט השמיני שלנו, שוקלים לערער על תוצאות הבחירות"

"יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר כותב לקראת סיום דבריו אודות ההחלטה בענין הכללת קלפיות שונות בתוצאות הבחירות: "הקלפיות המפורטות בהחלטתי זו הן הקלפיות שהובאו בפני עד המועד האחרון לעריכת הסידורים המנהליים לצורך עמידה בהוראות סעיף 11 לחוק היסוד הנ"ל. עם פרסום התוצאות הסופיות, תקום הועדה מכיסאה, והסמכות לתקן את התוצאות לא תהיה עוד בידה. זהו סד הזמנים שהציב המחוקק, וממנו אין בידי לסטות. עם זאת, ככל שיתגלו לאחר מכן טעויות שיש בהן כדי לשנות עוד את תוצאות הבחירות שיפורסמו, או שיתבררו חס וחלילה מעשים פליליים נוספים לכאורה – בדין יש פתרונות אף לכך".

"כלומר, ההחלטה שהתקבלה בסד זמנים קצר, פער הקולות המזערי והעובדה שיש חסר בנתונים חשובים כדי לקבוע את תוצאות הבחירות, מביאה אותנו לשקול את הגשת הערעור כאמור. אנו תקוה כי בעקבותיו תתברר האמת ונקבל את המנדט השמיני".

הוועדה אישרה את התוצאות ברוב של 19 תומכים מול 2 מתנגדים, שניהם נציגי יהדות התורה. סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מטעם יהדות התורה, אברהם ובר, התייחס להחלטה להעביר מנדט מיהדות התורה לליכוד: "ציפיתי מכבוד השופט שיסביר מה קרה ב-24 השעות האחרונות. לא ייתכן שיצאה הודעה לעיתונות בלי מספרים. אני לא יודע על מה הלכו הקולות ואני גם לא מבין איך לפני כמה ימים השרה מירי רגב אמרה שהליכוד יקבל את המנדט ה-32". מלצר הגיב: "לא הייתי מביא ראיה מהשרה מירי רגב, אבל אני עד אתמול ב-22:00 לא ידעתי כי זה היה על חודם של קולות".