צילום: ויקיפדיה

בשעת התפילה: פגז נפל סמוך לבית הכנסת בבני נצרים – בנס ללא נפגעים

קליע טנק אותר בבני נצרים, נזק קל נגרם לקיר מבנה ורכב חבלני משטרה טיפלו באירוע • מדובר ככל הנראה בזליגה מן הקרבות, שמנהל צבא מצרים נגד פעילי טרור. אתמול נהרגו קצין מצרי ותשעה חיילים בפעילות צבאית בחצי האי סיני

פגז שככל הנראה נורה תוך כדי לחימה בצד המצרי וללא כל קשר לישראל או רצועת עזה נפל הבוקר (שבת) ליד בית כנסת ביישוב בני נצרים שבאשכול. בבית הכנסת היו מספר מתפללים אך איש לא נפגע. נזק נגרם לכלי רכב שעמדו במקום. לפי דיווח של אל ג'זירה, חיל האוויר המצרי תוקף בצפון סיני, דרומית לעיר אל-עריש, הנמצאת במרחק של כ-45 ק"מ מהיישוב בני נצרים.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה וחבלנים נמצאים בזירה. לא ידוע אודות נפגעים באירוע וישנו נזק קל שנגרם לכלי רכב וקיר מבנה, ככל הנראה מנתזים של הפריט". מצה"ל נמסר כי "אותר נפל במושב בני נצרים שגרם לנזק לרכב ולמבנה אזרחי. אין נפגעים. ככל הנראה מדובר בנפל כתוצאה מזליגת ירי ממצרים".

אתמול נהרגו קצין מצרי ותשעה חיילים בפעילות צבאית בחצי האי. צבא מצרים אומר כי בפעילותו בצפון חצי האי סיני ובמרכזו, חיסל 118 פעילי טרור. מוקדם יותר אתמול נטל ארגון הטרור המדינה האסלאמית (דאעש) אחריות על פיגוע במוצב א־תפאחה שנמצא באזור ביר אל־עבד שבצפון סיני.

לטענת הארגון, נהרגו בפיגוע 15 חיילים מצרים ששהו במוצב. בהודעת הצבא המצרי לא נכתב במפורש כי החיילים נהרגו ונפצעו כתוצאה מההתקפה של דאעש, אולם הערוץ האמריקני אל־חורה דיווח על "הרוגים בשורות כוחות הביטחון של מצרים בהתקפת טרור שביצע ארגון המדינה האסלאמית".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *