בהליך השימוע שיחל ברביעי הקרוב בלשכת היועץ המשפטי לממשלה צפויים לייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו. אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, עורך הדין רם כספי צפוי להגיע לשימוע ולהתייחס לתיקים בכללותם

עשרה עורכי דין צפויים לייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהליך השימוע שיחל ברביעי הקרוב בלשכת היועץ המשפטי לממשלה. כך פורסם בסוף השבוע בכאן 11. אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, עורך הדין רם כספי צפוי להגיע לשימוע ולהתייחס לתיקים בכללותם. עורך הדין עמית חדד יתמקד בתיקים 1000 ו-2000. עורך הדין יוסי אשכנזי יתמקד בתיק 4000. שאר עורכי הדין שייכים לצוותים ממשרדיהם של עו"ד חדד ועו"ד אשכנזי.

במשרד המשפטים טוענים: כ-25 פרקליטים בחנו את התיק והגיעו למסקנה שהראיות מוצקות ומבטיחות הרשעה בביהמ״ש.

בשבוע שעבר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוך את הליך השימוע שלו בשידור חי. במכתב שנכתב מטעמו לפרקליטיו של נתניהו, כינה מנדלבליט את הבקשה "בקשת סרק", והוסיף כי הם ידעו שהיא לא תתקבל. לדבריו, "שום שימוע, בעניינו של אף חשוד, לא מתקיים ולא התקיים מעולם באופן פומבי".

"בשעות הצהריים פרסם נתניהו סרטון בו הוא קרא לשידור חי של השימוע שעתיד להתקיים בשבוע הבא בקשר לתיקי החקירה בעניינו. זאת, לפי הסרטון, על מנת שהציבור יוכל לשמוע את טענותיכם מטעמו באופן בלתי אמצעי. בהמשך לאמור, התקבל בלשכתנו מאוחר יותר גם מכתבתכם שבסימוכין, עליו שניכם חתומים, בו כתבתם כי ראש הממשלה מילא את ידכם לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה כי השימוע בעניינו יתקיים בדלתיים פתוחות ובאופן פומבי".

"לאחר שקילת הדברים, ביקשני היועץ המשפטי לממשלה להודיעכם כדלקמן: להווי ידוע כי הבקשה אותה הצגתם היא חסרת תקדים, ולמעשה, נעדרת כל ביסוס משפטי. כמעט והיינו אומרים כי הבקשה אינה מכבדת את הליך השימוע בפניו אנו עומדים, ומפחיתה מהחשיבות הרבה שהיועץ המשפטי לממשלה מייחס לו. למעשה, מכתבכם איננו מציג כל נימוק משפטי או אחר לקיומו של שימוע באופן פומבי, ולא בכדי".

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן 11 כי גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו לסנגוריו של נתניהו שאם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. מטעמו של ראש הממשלה הגיבו אז לדברים ואמרו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".