צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בחירות בלתי נמנעות? נתניהו צפוי להחזיר את המנדט לנשיא כבר מחר

מחר בבוקר צפויים צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן להיפגש, ואם לא תהיה פריצת דרך צפוי ראש הממשלה להחזיר את המנדט שקיבל. על פי ההערכות: ריבלין יעניק גם לבני גנץ הזדמנות להקים ממשלה, מדובר במנדט "לפרוטוקול" בלבד

הדרמה הפוליטית מתקרבת לשיאה: נתניהו צפוי להחזיר לנשיא את המנדט שקיבל להרכבת הממשלה – וייתכן שכבר מחר. בליכוד הבהירו: "אין לנו שום עניין לבזבז זמן. אם נראה שאין סיכוי להתקדם, נחזיר את המנדט לנשיא" – במהלך שיהווה דהירה לבחירות שלישיות.

על פי ההערכות, ולאחר שהנשיא שקל אפשרויות רבות שהיו בפניו בימים האחרונים, הוא צפוי לתת ליו"ר כחול לבן בני גנץ את ההזדמנות לנסות ולהקים ממשלה בראשותו. בין האפשרויות האחרות שנשקלו, מתן מנדט למועמד אחר מהימין לנסות ולהקים ממשלה. אלא שלאור הפערים המשמעותיים בין הצדדים, מדובר במנדט "לפרוטוקול" בלבד, שכן הסיכויים של גנץ להצליח ולהקים ממשלה קלושים.

במפלגה של אביגדור ליברמן אומרים כי אם יוזמנו על ידי הליכוד, הם יגיעו לשיחות משא ומתן. כך פורסם היום בכאן 11. בשלב זה אומרים במפלגה כי מטעם הליכוד טרם פנו אליהם.

במפלגת הליכוד הגיבו במוצאי שבת: "צוות המשא ומתן של הליכוד הונחה על ידי ראש הממשלה לעשות כל מאמץ אפשרי לקידום ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה נשיא המדינה בפגישת המשא ומתן מול כחול לבן מחר בבוקר. אבל אם כחול לבן לא יהיו מוכנים לקבל את המתווה שהציג נשיא המדינה (רוטציה בין נתניהו לגנץ וממשלה שיוויונית) וגם לא יציעו שום מתווה ריאלי אחר – אין טעם לבזבז זמן ולגרור את המדינה לשיתוק מתמשך".

"אם כחול לבן יחליטו להתמיד בסירובם למתווה הנשיא, בסבירות גבוהה ראש הממשלה נתניהו יחזיר את המנדט, מתוך תקווה שאולי לקראת סוף התהליך בשלושת השבועות האחרונים אנשי כחול לבן יבינו, שתקוותם לפוטש בליכוד או לפירוק של המחנה הלאומי אין לה בסיס במציאות, וממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא זה הפתרון היחידי כדי למנוע בחירות מיותרות. גם לאחר החזרת המנדט במידה ויוחלט על כך, הליכוד יהיה מוכן להפוך כל אבן כדי להגיע לממשלת אחדות רחבה ולמנוע בחירות".

8 תגובות

לא להזמין את ליברמן להראות לו שלא צריך אותו. שילך עם הערבים וגנץ

פעם אמרו שכשנתניהו היה אצל האדמו"ר מלובאויטש, הוא אמר לו שהוא ימסור את המפתחות למלך המשיח, אולי זה מה שמחזיק את ביבי כל הזמן.

להזמין את ליברמן ולהציע לו להיות שר החקלאות או השיכון. גם שרון היה שם אחרי שהודח ממשרת שר הביטחון.לא יקרה לו כלום אם ינוח קצת במשרדים האלה.

אין שום מקור לסיפור של נתניהו והאדמור מליובאוויטש שהובא למעלה

הליכוד תחמנים ושקרנים.
אסור להאמין להם

אוליי לפיד גנץ יקימו ממשלה עם הרשימה המשותפת כך נמנע בחירות ונגשים ללפיד את החלום בספנייה שיהיה ראש הממשלה יהיה טוב לתקשורת לליברמן אלמד טיבי ועודה

הכי אמין זה ליברמן הוא כבר ישליך את כל החרדים לים .
לכן אסור להאמין לנתניהו שרוצה בטובת החרדים.

כמה מפתחות יש בצרור? סיפור מטופש. מלך המשיח לא יסתכל על ביבי בגלל הגאווה שלו.
הבנאדם מחלל שבת ואוכל טריפות ושקצים ימסור את המפתח למשיח?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *