Hadas Parush/FLASH90

דיווח: בליכוד דוחים בקשה של ליברמן להיפגש עם נתניהו

יו"ר ישראל ביתנו אמר היום כי הוא מוכן לשבת למו"מ עם הליכוד: "שהליכוד יפנה אלינו רשמית ולא מאחורי הקלעים". בכיר בסביבת ראש הממשלה: "איווט רוצה פגישה עם נתניהו כדי להפיל עליו את האחריות לבחירות הנוספות - שיחבור לחבריו החדשים"

בכיר בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה הבוקר (ראשון) את הצעת ליברמן למפגש בין השניים, כך דווח ב'ישראל היום'. הבכיר הסביר את הדחייה בכך ש"איווט רוצה פגישה עם נתניהו כדי להפיל עליו את האחריות לבחירות הנוספות. מי שהפיל בשנה האחרונה שתי ממשלות שהליכוד עמד בראשן שיחבור לחבריו החדשים".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הפתיע היום כאשר התראיין ואמר הוא מוכן לשבת למו"מ עם הליכוד. "אנחנו מוכנים לנהל משא ומתן בתנאי שהליכוד יפנה אלינו רשמית ולא מאחורי הקלעים, כמו שזה קרה עד כה", אמר ליברמן היום ברדיו "כאן רק"ע". עם זאת, הדגיש יו"ר ישראל ביתנו כי הכוונה שלו היא למשא ומתן עם הליכוד בלבד, ללא שאר המפלגות המרכיבות את בלוק גוש הימין שהקים נתניהו לאחר הבחירות.

אמש דווח ב'כאן חדשות' כי בישראל ביתנו אומרים שאם יוזמנו על ידי הליכוד, יגיעו לפגישה. "אפילו לא פנו אלינו לקיים משא ומתן, אם הליכוד יפנה ויזמין אותנו לפגישת משא ומתן, אנחנו נבוא. אפילו אם נתניהו עצמו יזמין את ליברמן לפגישה ביניהם בארבע עיניים, כמו שליברמן הגיע לפגישה עם גנץ הוא יגיע גם לפגישה עם נתניהו. יש לנו קווים אדומים, אבל נגיע לפגישה אם יזמינו אותנו".

בתוך כך, בשעה זו מתכנסים בכנסת צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול-לבן בניסיון להגיע להבנות, לאחר שביום שישי האחרון הסתיימה הפגישה ללא התקדמות. כדי שבשורה מפתיעה תצמח מהמפגש היום, יידרשו ראשי המפלגות לגמישות רבה יותר מזו שהפגינו במפגשים הקודמים ויצטרכו להתפשר בנוגע לדרישותיהם.

אנשי 'כחול לבן' פנו אמש לנשיא המדינה ראובן ריבלין והעבירו מסר ברור כי הם מעוניינים שיו"ר המפלגה ח"כ בני גנץ יקבל את המנדט להרכבת הממשלה ואת כל ה-28 יום המוקנים לו בחוק כדי לנסות ולהרכיב ממשלה, כך דווח ב'ידיעות אחרונות. זאת על רקע ההערכה ולפיה נתניהו עשוי להחזיר את המנדט לנשיא כבר היום, על אף שנותרו לו שלושה וחצי שבועות להרכבת הממשלה.

גורם ב'כחול לבן' צוטט ב'ידיעות אחרונות' אומר כי בעבר כל מו"מ לאחדות התנהל רק בין שתי המפלגות הגדולות ולא בין מפלגות וגושים: "אם תמשיכו להתעקש ולדבר בשם כל הגוש — המגעים לאחדות ייפסקו", הציגו אמש בכירים בכחול לבן את התנאי לליכוד. גורם בצוות המו"מ אמר כי, "מעולם לא קרה שמפלגה גדולה באה למו"מ לאחדות מול מפלגה גדולה אחרת אבל טוענת שהיא מייצגת את כל גוש הימין והחרדים".

בכיר בכחול לבן צוטט ב'מעריב' אומר כי, "המשחק מכור מראש, אלה לא באמת ישיבות ולא באמת שיחות. אלקין ולוין אפילו לא מסתירים את זה ששלחו אותם רק להצטלם במסגרת הניסיון להרחיק את האשמה מנתניהו, אם יהיו בחירות נוספות". על פי הבכיר שצוטט ב'ידיעות אחרונות', "ביבי החליט לדחוף לבחירות כי זה יאפשר לו להיות ראש הממשלה בזמן השימוע".

מהליכוד נמסר אמש כי, "צוות המשא ומתן של הליכוד הונחה על ידי ראש הממשלה לעשות כל מאמץ אפשרי לקידום ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה נשיא המדינה בפגישת המשא ומתן מול כחול לבן מחר בבוקר. אבל אם כחול לבן לא יהיו מוכנים לקבל את המתווה שהציג נשיא המדינה (רוטציה בין נתניהו לגנץ וממשלה שיוויונית) וגם לא יציעו שום מתווה ריאלי אחר – אין טעם לבזבז זמן ולגרור את המדינה לשיתוק מתמשך".

"אם כחול לבן יחליטו להתמיד בסירובם למתווה הנשיא, בסבירות גבוהה ראש הממשלה נתניהו יחזיר את המנדט, מתוך תקווה שאולי לקראת סוף התהליך בשלושת השבועות האחרונים אנשי כחול לבן יבינו, שתקוותם לפוטש בליכוד או לפירוק של המחנה הלאומי אין לה בסיס במציאות, וממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא זה הפתרון היחידי כדי למנוע בחירות מיותרות. גם לאחר החזרת המנדט במידה ויוחלט על כך, הליכוד יהיה מוכן להפוך כל אבן כדי להגיע לממשלת אחדות רחבה ולמנוע בחירות", לשון הודעת הליכוד.

3 תגובות

טוב מאטד שמתאלמים מליברמן, הרי כל מה שהוא רוצה זה להיות במרכז החדשות, שירדפו אחריו, התאלמות היא התגובה הכי טובה לפובוקאטור מטורף זה.
שימשיך להתחנן לצומי…..

איווט אייוט בא ונזכר במשל "זאב זאב" אם אתה חושב שבכל פעם שתיצור פרובוקציות תעלה בעוד כמה מנדטים יש לך טעות גדולה
אבל בכל מקרה אם אתה רוצה משהו מעניין פפיון ורוד יכול לעשות את העבודה בהצלחה

ליברמן יזחל לגוש הימין כפי שתוכנן מראש על ידי, ביבי,דרעי,ליברמן,

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *