מפקד כוח קודס התראיין לראשונה בטלוויזיה האיראנית וסיפר כי בזמן המלחמה כלי טיס ישראלי נשלח לחסל אותו יחד עם בכירי חיזבאללה בביירות. על העימותים מול ישראל וארה"ב אמר הבכיר האיראני: "הדרך להבסת האויבים סלולה, הגבולות לא יעילים"

מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה קאסם טען כי במהלך מלחמת לבנון השנייה ישראל ניסתה לחסל אותו ואת מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בביירות. "לחזבאללה היה חדר מבצעים בלב הדאחייה. באחד הלילות, בשעה 23:00, יצאנו אני, נסראללה ומורנייה מבניין בדאחיה מחשש שיפציצו אותו, ומזל"ט ישראלי חג מעל הראש שלנו. כאשר הגענו לרכב שהביא עימאד – המזל"ט התמקד על הרכב".

בריאיון נדיר לרשת הטלוויזיה האיראנית "אל-עאלם" סיפר סולימאני כי, "כטב"מים של ישראל ריחפו מעל ראשינו בדאחיה ועקבו אחר כל התנועות באזור. החלטנו לעבור לבניין אחר לא הרחק משם, ואז ישראל תקפה. הייתי עם נסראללה ועם עימאד מורנייה. היינו בטוחים שהיא הולכת לתקוף גם את הבניין בו היינו".

סולימאני סיפר בראיון שלאחר חטיפת חיילי צה"ל אהוד גולדווסר ואלדד רגב, הגיש דוח שלילי למנהיג העליון, עלי ח'מינאי, בנוגע לסיכויי הארגון לנצח את ישראל במלחמה. לטענתו ישראל החלה בהכנות למלחמה בלבנון עוד לפני חטיפת החיילים. עוד טען סולימאני כי ייתכן שחיזבאללה הציל את עצמו ואת העם הלבנוני מהשמדה מוחלטת באמצעות חטיפת החיילים.

מוקדם יותר היום השתתף סולימאני בכנס של בכירי משמרות המהפכה ואמר כי איראן צריכה לפעול בחכמה, "כפי שעשינו ב-20 השנים האחרונות שבהן הבסנו את האויב עם אסטרטגיות שונות". הגנרל הבכיר הסביר כי משמרות המהפכה "סללו את הדרך" להתגבר על התנאים הנוכחיים באזור. סולימאני הוסיף כי משמרות המהפכה הנחיתו תבוסה על צבא ארצות הברית, שהוא הצבא החזק ביותר בעולם, לעיני כל העולם.