פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד מגיע לשימוע, היום. צילום: כפיר סיון

פרקליטי ראש הממשלה בכניסה לשימוע: "עסקת טיעון לא על הפרק"

צוות ההגנה של נתניהו, שכולל גם את עו"ד רם כספי, החל למסור את טיעוניו בתיק 4000, פרשת בזק-וואלה. הסנגורים יטענו בין היתר כי לא היו יחסי תן וקח בין נתניהו לאלוביץ'. מולם: היועמ"ש, פרקליט המדינה וצוות של כ-20 בכירים

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

הבוקר (רביעי) החל הליך השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו שיימשך ארבעה ימים. הדיון הראשון של השימוע בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה), בו נתניהו חשוד בעבירת שוחד והפרת אמונים, יתקיים בפני פרקליטי ראש הממשלה ובראשם עורכי הדין, יוסי אשכנזי, עמית חדד ורם כספי. השימוע בתיק 4000 יימשך גם ביום חמישי.

עו"ד עמית חדד העומד בראש צוות ההגנה מסר עם הגעתו לשימוע כי הוא סבור שכתב האישום יתבטל. "אנחנו הולכים להציג גם את הראיות שכולם מכירים וגם ראיות חדשות", אמר חדד. "אנו מאמינים בהליך השימוע ויודעים שבסופו של יום שלושת התיקים חייבים להיסגר". לבסוף הבהיר הפרקליט: "עסקת טיעון לא על הפרק".


פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד מגיע לשימוע, היום. צילום: כפיר סיון

בכיר נוסף בצוות ההגנה של נתניהו, עו"ד רם כספי, מסר הצהרה לתקשורת בעת הגעתו למקום. "לבקשת מר נתניהו הסכמתי לשמש כיועץ חיצוני ועצמאי לצוות ההגנה בכל הקשור להליכי השימוע", אמר כספי. "יש לי אמון מוחלט ובלתי מסויג, לא רק במערכת המשפט בישראל אלא גם באלה העומדים בראש מערכת האכיפה ובראשם פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה לפרקליט המדינה ענת בן ארי".

"בהכירי אישית את נציגי המדינה, אין לי ולו ספק קל שבמסגרת הליכי השימוע היועמ"ש יגבש את החלטותיו באורח מקצועי וענייני תוך התעלמות מוחלטות מרעשי הרקע", הוסיף כספי. "מהפגנות בוטות ומיותרות ומלחצים תקשורתיים. אני מייחס חשיבות רבה לשימוע ולאור החומרים המצויים ברשותי וצוות ההגנה אני סבור שקיים בסיס מוצק לשנות את פני הדברים כפי שהם עולים מכתב החשדות".

מחוץ למשרד המשפטים התקבצו כ-10 מפגינים שקראו ליועמ"ש לא לבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה. באחד השלטים שהניפו המפגינים נכתב: "האמת והחוק ידברו, באנו לחזק אתכם במאבק בשחיתות".

בשבוע הבא, שימי ראשון ושני, יתקיימו שימועים בעניין חקירת תיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס) ותיק 1000 (פרשת המתנות), בהם מיוחסת לנתניהו עבירת מרמה והפרת אמונים.

היועמ"ש בכניסה לשימוע הבוקר. צילום: נועם ריבקין/פלאש 90.
מאות בני אדם הגיעו אמש (שלישי) להפגנת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו שמתקיימת בשעה זו סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. המפגינים מוחים על ההליך המשפטי כנגד ראש הממשלה וטוענים "לרדיפה". רבים מהמפגינים דורשים ממנדלבליט לקיים "משפט צדק" לנתניהו ולא "להיכנע לשמאל", כלשונם.

נתניהו ייוצג בשימוע על ידי 10 פרקליטים בראשות יוסי אשכנזי ועמית חדד וכן עו"ד רם כספי, מהסנגורים המנוסים בישראל, שעמו צוות ההגנה ערך לאחרונה התייעצויות. את התביעה הכללית ייצג צוות של כ-20 מבכירי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה בראשות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, אשר ליוותה את חקירות ראש הממשלה מתחילתן.

כאמור, היומיים הראשונים שלו ייוחדו לתיק 4000 והיומיים האחרונים (יום ראשון ושני בשבוע ושני) לפרשת 2000 (שיחות ביבי-נוני) ולפרשת 1000 (תיק המתנות). שימוע הוא למעשה טיעון לפני הגשת כתב אישום פלילי, שמתאפשר בדרך כלל לחשודים שעומדים בפני אישום בעבירות פשע שהעונש עליהן הוא שלוש שנים או יותר.

מדובר במתן הזדמנות לחשוד או לעורך דינו, המבקשים זאת, להציג את הטענות שלהם בכתב או בעל פה ולשכנע את התביעה שחומר הראיות או אינטרס הציבור אינם מצדיקים הגשת כתב אישום. לפיכך, השימוע הוא אפשרות של ההגנה ולא חובה. הוא מן הסתם אינו תחליף למשפט שעשוי להתנהל לאחר הגשת כתב אישום, אלא הזדמנות לחשוד להציג טענות ולהעמיד את התביעה על טעות משפטית או ראייתית.

בשימוע אין דיונים פרטניים בנבכי התיק וחומר הראיות, אלא התמקדות בסוגיות עקרוניות הנוגעות לטיוטת כתב האישום. השימוע הוא בדרך כלל קצר יחסית בן פגישה אחת בין התביעה לבין עורך דינו של החשוד – אבל בהחלט ניתן להרחיב זאת במידת הצורך. במקרה של נתניהו יתקיימו כאמור ארבעה ימי שימוע.

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

2 תגובות

 1. למה באמצע שאני קורא כתבה. פתאום קופץ לי חלון עם כותרת של כתבה אחרת. אם אני חוזר אחורה זה לוקח אותי לכתבה הזאת. גם אם אני לוחץ ok

  מאוד לא נוח. שמישהו במערכת יעשה משהו

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו